به زودی در پیشخوان کتاب فروشی های سراسر کشور :
«الگوی تعالی نظام بانکداری»منتشر شد
«الگوی تعالی نظام بانکداری»

مدل هاي سرآمدي و تعالي در پي تشريح و تبيين ويژگي ها و مشخصات سازمان هاي برتر در فرآيندي مقايسه اي و رتبه بندي نسبت به يكديگر هستند .
به گزارش ساجدخبر ، دکتر محمد رضا راضی، نویسنده کتاب «الگوی تعالی نظام بانکداری» با بیان این مطلب افزود: مدل ارائه شده در اين نوشتار نيز در پي آن است تا براي شرايط خاص كشور، ويژگي هاي برتري و سرآمدي بانك ها را در بعد بانكداري اسلامي تشريح و تبيين نموده و از اين طريق امكان انجام ارزيابي هاي درون سازماني و ارزيابي بانك ها بين يكديگر را بر اساس ميزان برخورداري از معيار ها و شاخص هاي مربوطه فراهم كند.
وی با بیان اینکه هر چند رقابت در ميان بانك ها در جهت سودآوري و جذب بازار و مشتريانِ بيشتر، لازم به نظر مي رسد، لكن از آن لازم تر رقابت در حوزه رسالت و ماموريت اصلي آنان با توجه به اصول مطرح در بانكداري اسلام ي است، ادامه داد: طراحي الگوي ايجاد رقابت در بانكها به منظور سرآمدي در حوزه بانكداري اسلامي مي تواند نقطه شروعي در جهت رفع نقايص موجود و موانع رسيدن به بانكداري واقعاً الگوي ارائه شده در اين نوشتار ابزاري جهت ارزيابي، ايجاد رقابت و همچنين رتبه بندي بانك ها بر اساس ميزان انطباق عملكرد آنان با
اصول بانكداري اسلامي است .
نویسنده کتاب «الگوی تعالی نظام بانکداری»  ادامه داد: مدل تعالي بانكداري اسلامي در پي آن است تا براي شرايط خاص كشور، ويژگي هاي برتري و سرآمدي بانك ها را در بعد بانكداري اسلامي تشريح و تبيين نموده و از اين طريق امكان انجام ارزيابي هاي درون سازماني و ارزيابي بانك ها بين يكديگر را براساس ميزان برخورداري از معيار ها و شاخص هاي مربوطه فراهم كند.
راضی در ادامه تاکید کرد: طراحي الگوي ايجاد رقابت در بانك ها به منظور سرآمدي در حوزه بانكداري اسلام ي مي تواند نقطه شروعي در جهت رفع نقايص موجود و موانع رسيدن به بانكداري واقعاً اسلامي باشد . اين رويكرد ضمن تقويت بنيان نظارتي بر عملكرد بانك ها، موجب ايجاد رقابت بيشتر در رعايت اصول بانكداري اسلامي در ميان بانك ها مي گردد.
نویسنده کتاب «الگوی تعالی نظام بانکداری» در پایان اظهارداشت: الگوي ارائه شده در اين نوشتار ابزا ري جهت ارزيابي، ايجاد رقابت و هم چنين رتبه بندي بانك ها براساس ميزان انطباق عملكرد آنان با اصول بانكداري اسلامي است . فقدان اعمال نظارت شرعي مناسب بر عملكرد بانك ها توسط مراجع ذي صلاح، هم چنين عدم وجود نظام خود ارزيابي در حوزه تطبيق با قوانين و مقررات، اهميت تبيين الگوي تعالي بانكداري اسلامي را دو چندان نموده است.

  25 آذر 1396
بخش : گفتگو / فرهنگی
کد خبر: 60893
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز