مهندس سبحانی فر ، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
خسارت سیل گریبان بسیاری از اصناف فاقد بیمه را گرفت
خسارت سیل گریبان بسیاری از اصناف فاقد بیمه را گرفت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بخش عمده تولید در شرایط رکود و تحریم متعلق به اصناف است افزود: این در حالیست که بسیاری اصناف در قضیه سیل بیمه نبودند و با مشکلات عدیده ای مواجه شدند.

به گزارش ساجدخبر ، برنامه "گفت و گوی اقتصادی" با موضوع اصناف و زنجیره تأمین در ارتباط تلفنی با مهندس رمضانعلی سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.
سبحانی فر در ارتباط زنده تلفنی با رادیو گفت و گو با بیان اینکه قوانین و مقررات زیادی درخصوص اصناف طی سالهای اخیر به تصویب سیده گفت: قانون وظایف و مقررات مربوط به اصناف در اواخر مجلس گذشته به تصویب رسید و اختیارات زیادی به اصناف داد، علاوه براین به بحث تأمین اعتبار اصناف نیز توجه ویژه ای شد.
وی با اشاره به توجه قانون به بخش خصوصی به ویژه اتاق اصناف گفت: اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون سه مجموعه بخش خصوصی بوده که به موجب قانون در اکثر موارد تصمیم گیری دولت حضور دارند و حتی بسیاری نمایندگان مجلسِ حاضر در برخی شوراها حق رای ندارند اما این سه بخش خصوصی در تصمیم گیری ها تاثیرگذار بوده و حق رأی دارند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اذعان به اینکه بخش عمده ای از تولید در شرایط رکود بازار و تحریم ها متعلق به اصناف است افزود: این در حالیست که بسیاری اصناف در قضیه سیل بیمه نبودند و با مشکلات عدیده ای مواجه شدند.
سبحانی فر با اشاره به ارتقای جایگاه اصناف از نظر قوانین و مقررات نسبت به سالهای گذشته تأکید کرد: تکمیل و سیستمی کردن بخش توزیع و زنجیره تأمین در جهت شفافیت و حل مشکلات اصناف امری بسیار ضروری است.
این نماینده مجلس همچنین بیشترین گلایه مندی اصناف را در حوزه مالیات و بیمه عنوان کرد و گفت: بخش عمده ای از ناراحتی و دغدغه اصناف، اجحاف به آنها در بحث دریافت مالیات بر اساس یک نظام غیر مدون است که در صورت ایجاد شفافیت این گله مندی ها نیز رفع خواهد شد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر هماهنگی بیشتر اتاق اصناف با بخش های مختلف دستگاه های اجرایی از جمله سازمان امور مالیاتی و مجلس در در جهت جلوگیری از تضییع حقوق اصناف تأکید کرد.
وی همچنین صدور بخشنامه های متفاوت را از جمله مشکلات مربوط به اصناف دانست و افزود: بیشتر مشکلات اصناف به این بخش نامه ها و کمتر به قوانین مربوط می شود اما اصناف در صورت نیاز به ماده قانونی می توانند به کمیسیون صنایع و اقتصادی اطلاع دهند.
سبحانی فر در پایان "گفت و گوی اقتصادی" از شبکه رادیویی گفت و گو، اجرای قانون مالیاتی صندوق مکانیزه را راهکاری در جهت شفافیت مالیاتی، کاهش قاچاق و عدم اجحاف در حق مصرف کننده و تولیدکننده عنوان کرد.

  3 تیر 1398
بخش : گفتگو / مجلس / اقتصادی
کد خبر: 72218
تگ ها :

sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز