صفحه اصلي > گفتگو / بانوان > توصیه مقام معظم رهبری بر حفظ حجاب و ايستادگي بر آرمان‌ها و گفتمان‌هاي انقلاب اسلامي

توصیه مقام معظم رهبری بر حفظ حجاب و ايستادگي بر آرمان‌ها و گفتمان‌هاي انقلاب اسلامي


11 مهر 1397. نويسنده: admin3

در حاشيه مراسم اهدا تقريظ رهبر معظم انقلاب بركتاب فرنگيس به راوي اين كتاب ارزشمند، تعدادي از مجريان زن تلويزيون با رهبر معظم انقلاب ديدار و گفت و گو كردند.

به گزارش ساجدخبر ، نداملکی مجری برنامه آفتاب شرقی شبکه یک بعد از این دیدار در گفتگو با روابط عمومی رسانه ملی گفت : 

اين ديدار كاملاً غافلگير كننده بود. بعد از 17 سال سابقه كار در رسانه ملي كه مستقيم هم زير نظر رهبر معظم انقلاب فعاليت مي‌كند، هيچوقت برايم پيش نيامده بود كه بتوانم ايشان را اينقدر از نزديك ببينم. پس از اقامه نماز ظهر و عصر يكي از عوامل دفتر ديدند كه ما لابه‌لاي جمعيت هستيم و مشتاقيم كه حضرت آقا را از نزديك ملاقات كنيم، گفت كه به اتاقي برويم و آنجا منتظر باشيم و پس از لحظاتي آقا تشريف آوردند و خيلي ما را مورد تفقد قرار دادند.

نكته اول اينكه من در گفت‌وگويي كه در بخش ريحانه و صفحه مربوط به زنان سايت KHAMENEI.IR منتشر شده است هم درباره اين ديدار گفتم كه حضرت آقا نسبت به اينكه زنان در اجتماع حضور داشته باشند، نگاه ويژه‌اي دارند اما تأكيدشان بر اين است كه در كنار همه فعاليت‌هاي اجتماعي و حضور پررنگ در اجتماع، هويت زنانه‌شان حفظ شود. اين را كمتر ديدم كه از سوي مدعيان دفاع از حقوق زن ديده شود و اين موضوع را اصلاً نشنيدم و هر كدام از آن‌ها از زاويه‌اي از بحث حقوق زنان دفاع مي‌كنند اما حضرت آقا معتقدند كه زن، خودش را لابه‌لاي همه نقش‌هاي متعددي كه بر عهده دارد، فراموش نكند؛ يعني اين تعدد نقش‌ها و حضور فعال او در جامعه، خداي نكرده موجب فراموشي ماهيت زن بودن كه در فطرت او نهاده شده است، نشود.

نكته دوم در مورد پوشش ما بود و ايشان پوشش چادر را تحسين كردند. نكته مهم اينكه حضرت آقا نگاهشان به چادر، نگاه هويتي است. من بارها و بارها ديدم كه آقا تأكيد مي‌كنند كه اين پوشش مخصوص زنان ايراني است و درست است كه به حجاب به عنوان يك واجب شرعي و حق‌الله نگاه مي‌كنند، اما نيم‌نگاه ظريفي هم نسبت به موضوع هويت ملي و بومي ما دارند. يعني حجاب نه تنها پرچم حفظ حدود شرعي پوشش بانوان است بلكه در كنار آن حجاب پرچم هويت ملي زنان ايراني هم هست؛ چون اين نوع پوشش و چادر مخصوص زنان ايران اسلامي است و در هيچ كشور اسلامي هم اين نوع از چادر به اين شيوه ديده نمي‌شود و به اين واسطه مي‌خواهند فرهنگ و هويت ما كه بخشي از حفظ‌كننده‌هاي زنان ايراني هستند، حفظ شود.

نكته سوم اينكه با توجه به وضعيت نابساماني كه به لحاظ اقتصادي و معيشتي براي ما پيش آمده، حضرت آقا به خانم‌هاي مجري گفتند كه حفظ ارزش‌ها و ايستادن بر روي آرمان‌ها و گفتمان‌هاي انقلاب اسلامي با توجه به مشكلات پيش آمده و مسائل فرهنگي‌اي كه گريبان‌گير كشور ما شده، بسيار سخت است. ايشان فرمودند كه «ما ايستاده‌ايم و شما هم بايستيد.» حضرت آقا بر اين سه نكته تأكيد داشتند و ما هم در پايان ديدار، به صورت تبرك از ايشان، انگشترهاي عقيق هديه گرفتيم.

اينكه از سوي شخص اول انقلاب و جهان اسلام، مورد تشويق و تفقد واقع شديم و فكر كنم سال‌ها، ساعت‌ها و روزها، شيريني اين ديدار بر كام جان ما بماند بسيار غرور آميز و خوشحال كننده بود.

من حضرت آقا را نماد صلابت و ايستادگي يافتم و پس از اين، حضور من در رسانه ملي و در آن عرصه‌اي كه دارم كار مي‌كنم توأم با صلابت و اميدواري خواهد بود و اينكه كيفيت كارم را با تكيه بر دانش، معنويت و آگاهي بالا مي‌برم و در كنار آن صلابت، اميدواري و ايستادگي را به مخاطبانم انتقال خواهم داد.

من پيام صلابت، ايستادگي و پايداري روي آرمان‌هاي انقلاب اسلامي را از رهبر انقلاب دريافت كردم و آن‌ها را در قالب اجراهايي كه در رسانه ملي خواهم داشت به فضل الهي به مخاطبان انتقال خواهم داد./ح.ب


بازگشت