ضرورت توجه به قرآن و نهج البلاغه

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع مبلغان رضوی بیان کرد: حضور و تبلیغ برای زائران پیاده بهترین رزق است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در همایش مبلغان رضوی روز پنجشنبه در تالار آینه حرم مطهر امام رضا(ع) بیان کرد: سیاست تبلیغ دین رحمت الهی است.

وی با اشاره به اینکه در قرآن کریم حرف الّا دو معنی دارد افزود: هر وقت دو الّا باهم آمد یا یک از آن دروغ است و یا اینکه هر دو یک معنی می دهند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بیان اینکه تحقیق برای تبلیغ است به سخنی از آیت الله بروجردی اشاره کرد و گفت: علم آن علمی است که مردم از آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به آیه 89 سوره کهف گفت: خداوند همه چی به ذوالقرنین داد ولی وی با اینکه شکمش سیر بود و نیازی به پول نداشت به شرق و غرب برای تبلیغ راهی شد.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با بیان اینکه رزق شما مربوط به درآمد نیست ادامه داد: رزق شما به نیت شما بستگی دارد و حضور و تبلیغ برای زائران پیاده بهترین رزق است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر اینکه از قرآن غافل نشوید ادامه داد: دروس حوزه را به خوبی مطالعه کنید اما وقتی را هم صرف قرآن کنید و جمعه ها را نیز برای نهج البلاغه اختصاص دهید.

وی با بیان اینکه تفسیر باید همراه با تبلیغ و تهذیب باشد گفت: با صدای بلند تبلیغ کنید و فقط استمرار به تکرار یک کلمه و یک مبحث نکنید.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با اشاره به مهارتهای تبلیغ ابراز کرد: مسائل مورد نیاز جامعه را مطرح کنید تا استقبال مردم را مشاهده کنید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه در هیچ زمانی همانند امروز نیازمند به تبلیغ دین نبوده است در پایان گفت: بهترین مبلغ کسی است که نیازهای جامعه را شناخته و مبتنی بر آن تبلیغ کند.

گفتنی است، این همایش با حضور 1500 مبلغ خواهر و برادر که در 300 ایستگاه استقبال از زائر پیاده علی بن موسی الرضا(ع) آماده خدمت رسانی فرهنگی در ایام دهه آخر صفر در داخل و خارج از شهر مشهد هستند، برگزار شد.

  6 آذر 1395
بخش : فرهنگی / مذهبی
کد خبر: 56914
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم فاتح جام جهانی 2018 خواهد بود


ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز