مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبرداد:
رشد حقوق مستمری بگیران بیش از نرخ تورم

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: امسال نرخ رشد حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان بیش از نرخ تورم خواهد بود.

سیدتقی نوربخش امروز سه شنبه درهمایش كارگر، امید به آینده و تامین اجتماعی افزود: سال گذشته نیز نرخ رشد حقوق مستمری بگیران بیشتر از نرخ تورم بود به طوری كه در سه سال گذشته حقوق مستمری بگیران در سازمان تامین اجتماعی 65 درصد رشد داشته درحالی كه درهشت سال دولت نهم و دهم این رشد تنها 43 درصد بوده است.


وی با بیان اینكه سازمان تامین اجتماعی برای ارائه خدمات برای مستمری بگیران و بازنشستگان از هیچ كوششی دریغ نمی كند اظهاركرد: با توجه به اینكه بودجه سال 95 در ماه پایانی سال گذشته به تصویب رسید امسال نیز تعهداتمان در این حوزه به موقع است.


نوربخش اضافه كرد: درسال 95 نیز حقوق مستمری بگیران بیشتر از نرخ تورم لحاظ خواهد شد تا بخشی از دغدغه آنها رفع شود.


وی به بودجه سال 94 این سازمان با رقم 590 هزار میلیارد ریال اشاره كرد و گفت: با شرایط سخت اقتصادی اما تامین اجتماعی در سال گذشته 550 هزار میلیارد ریال تجهیز منابع و 550 هزارمیلیارد ریال تعهدات خود را ایفا كرده، تامین اجتماعی سازمانی درآمدهزینه ای است.


نوربخش ادامه داد: همچنین درسال گذشته 350 هزارمیلیارد ریال مستمری پرداخت و 160 هزار میلیارد ریال درمان تولید یا خریداری شده است و مابقی اعتبارات این سازمان در زمینه فعالیت های سرمایه گذاری و بیمه ای هزینه شده است.


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در برنامه های ششم توسعه بسیاری از ایده ها و طرح های این سازمان در كمیسیون تلفیق مجلس تصویب شده است.


وی خاطرنشان كرد: تامین اجتماعی در شرایط اقتصادی نامناسبی كه در دو سال گذشته دولت داشته است، شرایط را درك كرد و با وجود اینكه ورود منابع از طرف دولت به این سازمان بسیارناچیز بود وظایفش را به خوبی انجام داده است.


نوربخش سال 94 را به خاطر مشكلات نقدینگی و تامین سرمایه برای كارگاه های تولیدی و فشارها بر اقتصاد كشور سالی سخت عنوان كرد و گفت: این آثار بر مصارف سازمان نیز تاثیرگذار بود اما امیدواریم شكوفایی و رشد اقتصادی با برنامه های دولت و با گشایش در تجارت و اقتصاد را با تدبیر دولت یازدهم شاهد باشیم.** آغاز سفرهای زیارتی بازنشستگان از دهم اردیبهشت


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: برنامه های خوبی برای مستمری بگیران و بازنشستگان این سازمان در سال 95 داریم كه امیدواریم برای تحقق آن همچون سال های گذشته موفق باشیم.


نوربخش ادامه داد: از روز جمعه دهم اردیبهشت اولین كاروان سفرهای زیارتی بازنشستگان به مشهد مقدس آغاز می شود و امسال 25 هزار نفر در قالب این سفرهای زیارتی به مشهد مقدس اعزام خواهند شد.


وی همچنین گفت: هزینه بیمه عمر مستمری بگیران و بازنشستگان در سال 95 تحت عنوان كمك بیمه تكمیلی از سوی سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود كه این نیز یكی از خبرهای خوب برای این قشر است.


وی ادامه داد: همچنین مراكز درمانی و بیمارستانی سازمان مانند بیمارستان میلاد به صورت هیات مدیره ای اداره می شوند.


نوربخش خاطر نشان كرد: در سازمان تامین اجتماعی كه منابع آن حق الناس است خط قرمزی وجود دارد كه این خط قرمز رعایت شده وامیدواریم ما حافظ منابع سازمان باشیم.


همایش كارگر، امید به آینده و تامین اجتماعی امروز سه شنبه با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ، سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و جمعی از كارگران در محل مجتمع فرهنگی ورزشی نگین غرب در حال برگزاری است و قرار است از تعدادی از كارگران نیز تجلیل شود.

 

  7 اردیبهشت 1395
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 53593
مرجع: دانشجو
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز