سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات تهران :
واردات قطعات اتومبیل های جدید از چین
واردات قطعات اتومبیل های جدید از چین

مهندس کاظمی برنامه "صبح و گفت و گو" رادیو گفت و گو، گفت: در حدود 30 درصد از قطعات ماشین های قدیمی چینی می باشند اما قطعات اتومبیل های جدیدی که در سال های اخیر وارد ایران شده اند به نوعی این قطعات اکثرا از چین وارد می شود.

به گزارش ساجدخبر ، برنامه *صبح وگفتگو* موضوع 60 درصد لوازم یدکی خودرو چینی بود و با حضور مهندس کاظمی سخنگو و عضو هیات مدیره اتحادیه لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات تهران و مهندس نجفی منش عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور پخش شد.

مهندس کاظمی با تائید اینکه لوازم یدکی چین در کشور عرضه می شود در عین حال گفت: این آمار صحت ندارد ولی ما منکر حضور لوازم یدکی چینی در بازار هم نیستیم.

وی تاکید کرد: قطعات چینی در کلیه صنوف وجود دارد و در صنف ما نیز مستثنی نیست اما با توجه به اینکه اتومبیل های قدیمی و اتومبیل های تولید ایران فراوان داریم قطعات تولید ایران بیش از قطعات چینی نیست.

سخنگو و عضو هیات مدیره اتحادیه لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات تهران به اتومبیل های جدید اشاره کرد و گفت: در حدود 30 درصد از قطعات ماشین های قدیمی چینی می باشند اما قطعات اتومبیل های جدیدی که در سال های اخیر وارد ایران شده اند به نوعی این قطعات اکثرا از چین وارد می شود.

مهندس نجفی منش با تذکر بر اینکه  استفاده از کالای ایرانی به نوعی کنار زده می شود و استفاده از قطعات خارجی بیشتر ترویج می شود، بیان داشت: رسانه ها نقش بالایی دارند برای اینکه مردم را به سمت استفاده از کالای تولید داخل ترویج دهند.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور خاطر نشان شد: اگر ما برای رشد خودمان و اشتغال و ارتقای خودمان در کشور به این نیاز داریم که کالاهای ساخت خودمان را که کیفیت مناسب و قیمت مناسبی در مورد وارداتی ها دارند را تقویت کنیم و واردات ما مختص کالاها و یا مواد اولیه ای باشد که ما در داخل کشور تولید نداریم و برعکس کالاهای خودمان را صادر کنیم اگر این حرکت تقویت شود و جا بیافتد مسیر عوض می شود. البته ما می توانیم با قوانین هم به این مسیر کمک کنیم.

وی با اشاره به موسسه استاندارد گفت: ما در صنعت خودرو دو جور کالا داریم یک جور کالاهایی که نیاز به تعویض ندارد و بیش از 3300 قلم قطعات جمع می شوند تا انواع خودرو را تشکیل دهند اما اکثر آنها تعویضی یا یدکی نیستند اما بعضی از قطعات یدکی هستند مثل ترمز، روغن، فیلتر هوا، کلاچ برای این قلم ها موسسه استاندارد، استانداردها را تعریف کرده اند ولی یادمان باشد که استانداردهای کارخانه ای از استانداردهای ما قوی تر هستند.

نجفی منش ادامه داد: لذا اگر بتوانند از کالاهایی که در کشور برای خودروهای اصلی تامین می شود قطعات یدکی را از همان جا تامین کنند این مسلما به نفع مصرف کننده است از طرفی کالاهایی که در داخل کشور است، ضمانت دارد.

  22 دی 1395
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 57563
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم فاتح جام جهانی 2018 خواهد بود


ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز