بسته‌های حمایتی دولت چگونه به مردم خواهد رسید؟/ ۱۴ میلیون نفر شناسایی شده‌اند

بسته های حمایتی دولت,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفته است که نمایندگان دولت گزارش‌های خود را درباره ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی برای بسته‌های حمایتی از اقشار آسیب پذیر و افراد با حقوق پایین مطرح کردند.

یک روز از آخرین نشست غیرعلنی مجلس، درباره ارائه بسته حمایتی دولت به اقشار مختلف نگذشته بود که سازمان مدیریت و برنامه ریزی در اطلاعیه‌ای کل خبر تکذیب کرد و اعلام شد  بیان جزییات باید توسط رییس سازمان برنامه و بودجه کشور انجام شود و با تشریح ماجرا، خبر را تکذیب کرد. این در حالی بود که این خبر توسط چند نماینده تایید شده بود؛ علی قربانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه، بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس و سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس این خبر را تایید کرده بودند.

 

علی قربانی از تهیه چهار بسته حمایتی برای حمایت از اقشار آسیب پذیر در چهار سطح خبر داده بود و گفته بود که این کمک‌ها تا پایان سال به صورت کالایی و در قالب کارت برای خرید از فروشگاه‌های رفاه به مردم ارائه می‌شود.

 

همچنین سلمان خدادادی نیز خبر را اینگونه تکمیل کرده بود که قرار است کارت اعتباری ۱۰۰ هزار تومانی به ۱۱ میلیون نفر داده شود. او همچنین به نقل از نوبخت گفت که ۲۳۰ هزار میلیارد تومان سبد کالا به اقشار کم درآمد پرداخت شده و در نوبت جدید که به زودی انجام می‌شود ۱۱ هزار میلیارد تومان به اقشار کم درآمد اختصاص خواهد یافت.

 

بهروز نعمتی نیز به توافق صورت گرفته مجلس ودولت اشاره کرده بود و گفته بود: بسته‌های حمایتی به بخشی از مردم در دو مرحله انجام می‌شود که در هر مرحله قرار است ۳۰۰ هزار تومان پرداخت شود که مجموع پرداختی ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

 

با اینهمه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خبر را نادرست اعلام کرد و عاقبت معلوم نشد قرار است بسته حمایتی داده شود یا خیر! یا آنکه سازمان مدیریت قصد داشته این موضوع به نام دولت تمام شود نه مجلس. مهرداد بائوج لاهوتی نماینده لنگرود و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره جزئیات این موضوع با رویداد۲۴ گفت‌وگو کرده است.

 

لاهوتی به رویداد۲۴ گفته است نمایندگان دولت در جلسه غیرعلنی روز سه شنبه گزارش‌های خود را درباره ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی برای بسته‌های حمایتی از اقشار آسیب پذیر و افراد با حقوق پایین مطرح کردند اما هنوز تصمیم قطعی در این خصوص گرفته نشده است.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه همچنین گفته است که در آن جلسه این بحث مطرح شد که از ۲۰ میلیون نفر حقوق بگیر و افراد واجد شرایط ۱۴ میلیون نفر به صورت قطعی شناسایی شده‌اند که در دو مرحله به آنها بسته حمایتی ارائه خواهد شد.

 

لاهوتی در پاسخ به این پرسش که این طرح چه زمانی برگزار خواهد شد؟ توضیح داده که مجلس از دولت خواسته این طرح هر چه سریعتر اجرا شود و در کوتاه‌ترین زمان این بسته‌ها بدست مردم برسد.

  20 مهر 1397
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 66935
مرجع: رویداد 24
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز