ناگفته‌های سقوط هواپیمای ATR-72 هیچ جسدی از ۶۶ جانباخته پرواز تهران-یاسوج ‌با چهره قابل شناسایی نبود

حادثه پرواز تهران یاسوج,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیچ جسدی از ۶۶ جانباخته سانحه سقوط هواپیمای ATR-72 ‌با چهره قابل شناسایی نبود.

کامروز امینی در گفت‌وگو با خبرنگار، در خصوص اقداماتی که پزشکی قانونی در طول چند ماه جست‌وجو و شناسایی ۶۶ پیکر حادثه سقوط هواپیمای تهران یاسوج صورت گرفت اظهار کرد: پزشکی قانونی ۴ ماه به صورت آماده‌باش در این حادثه برای شناسایی پیکرها فعالیت داشت.

 

امینی افزود: روزی این بار سنگین از دوش ما برداشته شد که ۴ ماه بعد از حادثه و با حضور دستگاه‌های مرتبط از جمله هلال‌احمر و ستاد بحران استان و معاون عمرانی استاندار، پایان عملیات اعلام شد.

 

مدیرکل پزشکی قانونی استان به استرس‌هایی که به او و همکارانش در طول مدت تشریح پیکرهای حادثه سقوط وارد شده بود اشاره کرد و گفت: اطلاع‌رسانی بررسی اجساد متلاشی شده، حجم تدارکات و همچنین فشارهایی که از سوی مردم و افکار عمومی وارد می‌شد و از سوی دیگر لزوم برخورد کاملا حساب شده در زمان حادثه به جهت اینکه خانواده‌های جانباختگان کمتر دچار آسیب شوند از جمله مشکلاتی بود که به شدت احساس می‌شد.

 

وی در پاسخ به این سؤال که چه تعداد از اجساد حادثه سقوط به خودی خود و بدون آزمایش ژنتیکی قابل شناسایی بودند اظهار کرد: از ۶۶ جسدی که در حادثه سقوط هواپیمای تهران یاسوج داشتیم هیچ یک بدون معاینه کامل قابل تشخیص نبودند.

 

مدیرکل پزشکی قانونی استان در ادامه با اشاره این که برای مثال ممکن بود هویت جسدی از روی کارت شناسایی که در لباس‌های آن‌ها بود معلوم شود خاطرنشان کرد: ما هرگز به این موضوع اکتفا نکردیم و تا تشخیص کامل از طریق آزمایش‌ها نام جسدی را اعلام نکردیم.

 

وی گفت: هیچ جسدی از جانباختگان سقوط هواپیمای تهران یاسوج با چهره قابل شناسایی نبود و به همین خاطر با آزمایش روی ۶۰۰ قطعه اجساد به خانواد‌ها تحویل داده شد.

 

مدیرکل پزشکی قانونی استان سپس به همکاری سایر استان‌ها برای تشخیص هویت جانباختگان اشاره کرد و گفت: در ابتدای کار که نگران بودیم شاید تجهیزات و امکانات ما تکافوی شناسایی اجساد را ندهد از ظرفیت پزشکی قانونی اصفهان و فارس کمک گرفتیم که این همکاری تنها در نمونه‌گیری اولیه بود و بعد از روزهای دوم و سوم بقیه کارها توسط همکاران خودمان در استان انجام شد.

 

وی به همکاری دستگا‌ه‌های مختلف با پزشکی قانونی برای شناسایی و تشخیص هویت جان‌باختگان آن سانحه اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی، هلا‌ل‌احمر، مدیریت بحران معاونت عمرانی استاندار و مجموعه استانداری و سپاه و سایر دستگاه‌ها همکاری بسیار خوبی داشتند.

  25 مهر 1397
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 67135
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز