وزیر صنعت: ذخیره سازی کالا‌های اساسی بهتر از همه دوره هاست

رضا رحمانی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,صنعت و معدن
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ذخیره سازی کالا‌ها از همه دوره‌ها بهتر صورت گرفته است و علی رغم مضیقه ارزی دولت، ارز کالا‌های اساسی تامین شده است.

رضا رحمانی در مراسم معارفه خود با بیان اینکه دو کارگروه تخصصی برای مقابله با تحریم تشکیل شده است اظهار کرد: این دو کارگروه شامل حفظ جریان فرآیند تولید و کارگروه تامین مایحتاج عمومی مردم است.

 

وزیر صنعت  گفت: ذخیره سازی کالا‌ها از همه دوره‌ها بهتر صورت گرفته است و علی رغم مضیقه ارزی دولت، ارز کالا‌های اساسی تامین شده است.

 

 وی افزود: در شرایط تحریم فرصت‌های وجود دارد توسعه بخش معدن و داخلی سازی ۱۳۰۰ قلم کالا که واردات آن‌ها ممنوع شده از جمله این فرصت‌ها هستند.

 

رحمانی ادامه داد: درست است که نوسانات ارزی صدماتی به برخی از بخش وارد می‌کند، اما در بخش صادرات می‌تواند موجب فرصت جهشی شود.

 

وزیر صنعت با بیان اینکه باید گره‌های ایجاد شده باز شود، تصریح کرد: اگر در بخشی اشتغال آسیب دید در بخش دیگر این موضوع با اشتغالزایی جبران شود.

 

وی با تاکید بر اینکه به ظرفیت فعالان این بخش ایمان دارم، خاطرنشان کرد: مقابله با تحریم توجه به بخش خصوصی، بخش معدن، فناوری، نواوری و حفظ جریان تولید است.

 

رحمانی از راه اندازی اتاق فکر صنعت، معدن، صنایع معدنی، بازرگانی و فناوری خبر داد و گفت: در راس تمام این اتاق‌ها افرادی از بخش خصوصی قرار گرفتند.

 

وزیر صنعت با اشاره به برخی تخلفات صورت گرفته در این وزارتخانه تاکید کرد: فساد در این وزارتخانه سیستمی نیست، اما نمی‌توانیم آن را کتمان کنیم، بهترین را مبارزه با فساد دقت در تصمیم گیری‌ها است.

 

وی با بیان اینکه نوسازی ۱۰هزار واحد در بخش صنایع در برنامه قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: برای نخستین بار نقش راه معدن تدوین و ابلاغ شد.

 

وزیر صنعت ادامه داد: جریان جدیدی باید در اکتشاف ایجاد کنیم، اکثر اکتشافات ما سطحی بوده و هنوز به عمق حرکت نکردیم و باید به این سمت حرکت کنیم.

 

رحمانی همچنین گفت: تکمیل سامانه‌ها مورد توجه قرار دارد و علی رغم کمبود بودجه سامانه‌ها در حال تکمیل شدن هستند.

  15 آبان 1397
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 67609
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز