قیمت هر کیلو خرما به ۷۰ هزار تومان رسید

خرما,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
بررسی ها نشان می‌دهد قیمت خرما در ماه‌های اخیر به صورت نجومی رشد کرده است، به‌طوریکه قیمت هر کیلو خرمای برند پیارم و زاهدی به بیش از ۷۰هزار تومان رسیده است.

بررسی خبرگزاری«نود اقتصادی» نشان می‌دهد قیمت خرما در ماه‌های اخیر به صورت نجومی رشد کرده است، به‌طوریکه قیمت هر کیلو خرمای برند پیارم و زاهدی به بیش از ۷۰هزار تومان رسیده است. قابل ذکر است هر ساله در ماه رمضان نیز قیمت خرما به صورت چشمگیری رشد می‌کند که در این صورت به نظر می‌رسد با این رشد نجومی قیمت خرما، این محصول مصرفی نیز همچون پسته و دیگر اقلام خشکبارها به یک کالای لوکس تبدیل خواهد شد. 

 

خرما,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت

همچنین با توجه به اینکه ایران یکی از اصلی‌ترین تولیدکنندگان خرما در جهان و منطقه است، به نظر می‌رسد دلیل افزایش قیمت خرما به دو عامل عدم نظارت دولت بر قیمت‌ها و صادرات بی‌رویه آن صورت گرفته است، به‌طوریکه در ۱۱ماهه سال ۹۷ صادرات خرما با رشد ۲۲ درصدی نسبت به سال ۹۶، به ۳۰۷ میلیون دلار رسیده است که در نوع خود یک رکورد برای صادرات خرما محسوب می‌شود.

  23 فروردین 1398
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 70550
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز