ترفند شرکت های دولتی برای دریافت تسهیلات

میرشجاعیان حسینی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
مشاور وزیر اقتصاد با استناد به تحقیقات انجام شده، می گوید که ۸۰ درصد از اقتصاد کشور در اختیار شرکت های دولتی است. به گفته او برخی از این شرکت ها، عمدا خود را ضررده نشان می دهند تا از دولت کمک دریافت کنند، در حالی که سودده هستند.

میرشجاعیان حسینی در گفت وگو با خبرنگار، درباره وضعیت شرکت های دولتی گفت: نام هزار شرکت دولتی در اختیار دفتر شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد قرار دارد که البته آن نیز کامل نیست و در حال جمع آوری داده‌های بیشتر برای به روزرسانی تعداد این شرکت ها هستیم.

 

وی ضمن انتقاد از به روز و برخط نبودن اطلاعات شرکت ها و محرمانه ماندن آن ها گفت که گمان می رود برخی از این شرکت‌ها خود را زیان ده نشان می‌دهند تا از دولت کمک دریافت کنند، در حالی که اگر به داخل این شرکت‌ها و ترازنامه هایشان بروید، می‌بینید که آن ها هیچ زیانی را متحمل نشده‌اند.

 

گفتنی است، گزارش زیان ساختگی، علاوه بر دریافت کمک از دولت، روشی برای فرار مالیاتی نیز هست. همچنین طبق گزارش بانک مرکزی، مالیات شرکت های دولتی در ۹ ماه نخست سال ۹۷ حدود ۴۸۱۰ میلیارد تومان بوده است که فقط ۶.۲ درصد از درآمدهای مالیاتی را به خود اختصاص می دهد.

  23 اردیبهشت 1398
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 71321
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز