اختصاص ۲۵ هزار میلیارد تومان برای ایجاد یک میلیون شغل در سال ۹۸

شریعتمداری,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
شریعتمداری از اختصاص ۲۵ هزارمیلیارد تومان منابع مالی برای ایجاد یک میلیون و ۹۰ هزار شغل در سال ۹۸ پس از تصویب در شورای عالی اشتغال خبر داد.

اولین کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال امروز به ریاست محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

 

شریعتمداری در این نشست از اختصاص ۲۵ هزارمیلیارد تومان منابع مالی برای ایجاد یک میلیون و ۹۰ هزار شغل در سال ۹۸ پس از تصویب این طرح در شورای عالی اشتغال خبر داد.

 

شریعتمداری اظهارداشت: این جلسه به عنوان پیش مقدمه نشست شورای عالی کار است که پس از جمع بندی و نهایی شدن برنامه های اشتغال سال ۹۸، در آینده نزدیک در نشست شورای عالی اشتغال با حضور رئیس جمهور برگزار شد.

 

وی گفت: در این نشست یک جمع بندی کلی از عملکرد برنامه های اشتغال دستگاه هایی اجرایی ارائه شد و گزارش‌ها نشان می دهد علیرغم فشارهای ظالمانه، سیاست های اشتغالزایی، سیاست های خوبی بوده است تا حدی که شاهدیم در حوزه کشاورزی میزان اشتغالزایی روند معقولی را طی کرده است.

 

* ۲۰۰ هزار شغل در گردشگری ایجاد شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیاست‌های اشتغال را در حوزه گردشگری نیز موفق ارزیابی کرد و گفت: در این حوزه هم با ایجاد مراکز جدید گردشگری و قالب های مختلف پیشرفت های خوبی حاصل شده است و قریب به ۲۰۰ هزار شغل نیز در سال گذشته در حوزه گردشگری ایجاد شده است.

 

وی همچنین از تدوین برنامه‌ای با مشارکت تمام دستگاه ها در دبیرخانه شورای عالی اشتغال برای سال جاری خبر داد و گفت: برای اجرای این برنامه ۲۵۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات عمومی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸ کل کشور به عنوان یارانه سود تسهیلات در نظر گرفته شده است. همچنین ۲۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد یک میلیون و ۹۰ هزار فرصت شغلی اختصاص می یابد.

 

شریعتمداری همچنین گفت: طرح اشتغال سال ۹۸ در اختیار دستگاه های اجرایی قرار گرفته است و پس از جمع بندی دستگاه ها در نشست شورای عالی کار بررسی و تصویب خواهد شد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر لزوم مقابله با واردات کالاهای مشابه داخل، افزود: باید در واردات کالا دقت لازم را داشته باشیم تا بتوانیم با رونق تولید، بخشی از اشتغال کشور را تثبیت کرده و توسعه دهیم.

 

وی با تاکید بر اینکه باید یارانه مابه التفاوت نرخ سود تسهیلات بانک ها جبران شود، گفت: علاوه بر این برای توسعه اشتغال باید از ظرفیت مالیات و تأمین اجتماعی به عنوان یک سیاست مهم با هدف رونق تولید و تثبیت اشتغال بهره برد. 

 

* ۷ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی پرداخت شد

وی رفع موانع فضای کسب و کار را از الزامات توسعه اشتغال و رونق تولید عنوان کرد و گفت: همچنین در کنار برنامه ایجاد اشتغال باید نظارت بر طرح ها نیز دستور کار قرار گیرد که در همین زمینه روز گذشته در اقدامی اساسی، اسامی تمامی دریافت کنندگان تسهیلات ۴، ۶ و ۱۰ درصد اشتغال روستایی را با هدف شفاف سازی منتشر کردیم تا مشخص شود چه کسانی برای ایجاد چه مشاغلی، در چه استانی و برای ایجاد چند شغل تسهیلات دریافت کرده اند.

 

وزیر کار همچنین اعلام کرد: از مجموع یک و نیم میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی تاکنون بیش از ۷هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ های ۴، ۶ و ۱۰ درصد در اختیار متقاضیان قرار گرفته است که اسامی آنها از طریق سایت وزارت کار قابل مشاهده است.

  23 اردیبهشت 1398
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 71327
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز