دولت قیمت مرغ گوشتی را بالا برد / صادرات گوشت مرغ آزاد شد

گوشت مرغ,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران گفت: با توجه به هزینه های تمام شده تولید، قیمت منطقی هر کیلوگرم مرغ زنده ۹۵۰۰ تا ۹۷۰۰ تومان و قیمت گوشت مرغ برای مصرف کنندگان باید از سوی دولت ۱۴ هزارتومان اعلام شود تا تولیدکنندگان دچار زیان نشوند.

«برومند چهارآیین» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: به تازگی کرایه حمل و نقل افزایش پیدا کرده و مبلغ در بارنامه قید می‌شود به طور مثال برای جابجایی هر تن ذرت ۵۶ هزارتومان به کرایه حمل اضافه شده است که چنین افزایش قیمت‌هایی موجب حاشیه زیان تولید می‌شود.

 

وی اظهارداشت: برای جلوگیری از ضرر تولیدکنندگان مرغ گوشتی طی دو تا سه روز آینده نرخ تمام شده مرغ گوشتی توسط دولت تعیین و ابلاغ می‌شود.

 

مرغ منجمد کیلویی ۱۳ هزارتومان خریداری می‌شود

وی تصریح کرد: به منظور حمایت از تولیدکنندگان مرغ گوشتی از روز شنبه هر کیلوگرم مرغ منجمد به مبلغ ۱۳ هزارتومان توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری می‌شود که البته حتی با این مبلغ نیز تولیدکنندگان روی هر کیلوگرم مرغ تولیدی خود ۱,۳۰۰ تومان ضرر می‌دهند.

 

عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران اضافه کرد: با شروع خرید مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام به قیمت ۱۳ هزارتومان روز گذشته ۱۰ تن مرغ گوشتی در کرمانشاه خریداری شد.

 

وی گفت: پیش از این هر کیلوگرم مرغ منجمد ۱۱ هزارو ۵۰۰ تومان از تولیدکنندگان خریداری می‌شد.

 

طبق آمارها در سال ۹۷ نزدیک به دو میلیون و ۳۳۳ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید شد به طوری که سرانه مصرف به بیش از ۲۷ کیلوگرم رسیده است.

 

صادرات گوشت مرغ آزاد شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به رئیس کل گمرک ایران از آزاد بودن صادرات گوشت مرغ خبر داد.

 

به گزارش  فارس، علی اکبر مهرفرد معاون وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به رئیس کل گمرک ایران صادرات گوشت مرغ را آزاد اعلام کرد.

 

در این نامه آمده است: باتوجه به نامه شماره ۶۰/۷۳۴۸۴ مورخ ۱۳۹۸/۳/۷ وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در خصوص رفع ممنوعیت صادرات برای محصولات طیور با تایید این وزارت به استحضار می رساند بند (۳) کالاهای اعلام شده در نامه مذکور در خصوص صادرات گوشت مرغ با کد تعرفه های ۰۲۰۷۱۱۰۰ و ۰۲۰۷۱۲۰۰ نیاز به تایید وزارت جهاد کشاورزی و همچنین تایید سیستمی این معاونت در پنجره تجارت فرامرزی گمرک جمهوری اسلامی ایران ندارد. بنابراین صادرات گوشت مرغ با کد تعرفه های مذکور، صرفا با رعایت قوانین و مقررات فنی و بهداشتی ( از جمله اخذ گواهی بهداشتی از سازمان دامپزشکی کشور) بلامانع می باشد.

 

گوشت مرغ,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت

  17 تیر 1398
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 72556
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز