جزئیات پرداخت وام ازدواج ۱۰۰میلیونی زوجین

وام ازدواج زوجین,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ جزئیات جزئیات پرداخت وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی به زوجین در سال ۹۹ را تشریح کرد.

عباس پاپیزاده عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ در تشریح مصوبه کمیسیون تلفیق در مورد وام ازدواج زوجین در سال ۹۹، بیان کرد:طبق تصمیم کمیسیون تلفیق لایحه بودجه؛ مقدار وام ازدواج برای هر یک از زوجین در سال آتی به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.

 

او ادامه داد:طبق تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۹، به خاطر پشتیبانی از ازدواج جوانان، اصلاح شد که بر اساس آن بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از محل پس انداز و جاری قرض الحسنه، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج هایی که تاریخ عقد آن ها پس از یکم فروردین ماه سال ۹۶ است و تا به حال وام مراسم ازدواج اخذ نکرده اند، با اولویت نخست پرداخت کند.

 

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ در همین راستا، گفت :تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج ها در سال ۹۹ پانصد میلیون ریال معادل پنجاه میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۷ ساله است.

 

نماینده مردم دزفول در مجلس با بیان اینکه با مصوبه کمیسیون تلفیق شرایط ضامن هم تسهیل شده، به صورتی که معرفی یک تضمین کننده به بانک و اخذ سفته کفایت می کند.

 

پاپیزاده بیان داشت:بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است گزارش عملکرد و اجرایی شدن تبصره ۱۶ مربوط به وام ازدواج را هر شش ماه یک بار به اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس عرضه کند تا نمایندگان در جریان اجرای این تبصره از بودجه قرار گیرند.

 

اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال آتی تصویب کردند که وام ازدواج در سال ۹۹ برای هر یک از زوجین به ۵۰ میلیون تومان افزایش یابد که این مصوبه برای تبدیل شدن به قانون احتیاج به مصوبه نمایندگان در نشست علنی و تائید شورای نگهبان دارد.

 

نمایندگان از روز( یکشنبه ۴ اسفند ماه) بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ را در دستورکار دارند.

  15 بهمن 1398
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 75305
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز