مشاغل پرخطر اعلام شدند/ صنوف کم ریسک برای بازگشایی در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کنند

اعلام مشاغل پرخطر,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اصناف و قیمت
در پی آخرین مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، شورای اصناف کشور روش اجرای این طرح در واحدهای صنفی را مبتنی بر بخش نامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کشور اعلام کرد.

طبق این اطلاعیه طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند که مبتنی بر بازگشایی قسمتی از واحدهای صنفی است، در استان ها از تاریخ شنبه ۲۳ فروردین ماه و در استان تهران از تاریخ شنبه ۳۰ فروردین ماه با هماهنگی ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا شروع خواهد شد و واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی موظفند با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی ثبت نام در این درگاه، نسبت به دریافت گواهی سلامت، بارکد مربوطه و نصب آن در محل کسب اقدام کنند.

 

فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای به غیر از فروشگاه های سوپرمارکتی، بهداشتی و مواد شوینده (Detergent)، مرکز خرید و مجتمع های تجاری و بازارهای مرکزی مسقف، آرایشگاه و سالن های زیبایی، آموزشگاه های رانندگی، رستوران، اغذیه فروشی، طباخی و فست فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم نت، باشگاه های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه خانه، چایخانه و تریا مشمول این طرح نبوده و تا اطلاع ثانوی امکان بازگشایی واحدهای خود را ندارند. البته برطبق مصوبه ابلاغی، رستوان و غذای آماده( صرفا بیرون بر) مجاز به فعالیت هستند.

 

همینطور در این اطلاعیه تأکید شده که کلیه واحدهای صنفی در کل کشور موظفند تا تاریخ های اعلام شده فوق مطابق مصوبات و بخشنامه های قبلی ستاد ملی کرونا عمل کرده و تحت هیچ عنوان نسبت به بازگشایی واحدهای خود مبادرت نکنند.

 

روز یکشنبه قبل رئیس جمهوری در نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا خاطرنشان کرد که برای اجرای فاصله گذاری هوشمند، کسب و کارهای کم ریسک در تمامی استان ها غیراز تهران از شنبه ۲۳ فروردین با مراعات پروتکل های اعلامی از طرف وزارت بهداشت و درمان فعالیت خود را شروع کنند. همینطور فعالیت های اقتصادی تهران از روز شنبه ۳۰ فروردین ماه آغاز می شود. در خصوص ادارات دولتی هم مقرر شده از ۲۳ فروردین با دو سوم نیرو از ساعت ۷ تا ۱۴ فعالیت کنند.

 

شب قبل هم رئیس اتاق اصناف ایران گفت که از روز شنبه ۲۳ فروردین ماه، ۷۵ درصد واحدهای صنفی در سراسر کشور ( به جز استان تهران) فعالیت خود را از سر می گیرند. او توضیح بیشتری در مورد شغل های پرخطر و کم خطر ارائه نکرد، ولی عامل اصلی تعیین کننده در اجازه بازگشایی واحدهای صنفی را میزان تشکیل تجمع در واحدها اعلام کرد. او نیز وعده داد که فهرست مشاغل پرخطر و کم خطر احیانا تا پایان وقت اداری امروز چهارشنبه اعلام شود.

 

صنوف کم ریسک برای بازگشایی در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کنند

واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی موظفند با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، ضمن ثبت‌نام در این درگاه، نسبت به دریافت گواهی سلامت، بارکد مربوطه و نصب آن در محل کسب هستند.

 

به گزارش مهر به نقل از اتاق اصناف ایران، اطلاعیه گام دوم فاصله‌گذاری هوشمند و بازگشایی گام‌به‌گام واحدهای صنفی در استان‌ها و تهران صادر شد.

 

در پی آخرین مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اتاق اصناف ایران شیوه اجرای این طرح در واحدهای صنفی را مبتنی بر بخشنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کشور اعلام کرد.

 

در اطلاعیه اتاق اصناف ایران آمده است: «نظر به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر آغاز به کار بخشی از فعالان اقتصادی در سراسر کشور، بدینوسیله زمان، شیوه و چگونگی بازگشایی‌ها و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به اطلاع کلیه فعالان صنفی می‌رساند:

 

۱. طرح گام دوم فاصله‌گذاری هوشمند که مبتنی بر بازگشایی بخشی از واحدهای صنفی است، در استان‌ها از تاریخ شنبه ۲۳/۱/۱۳۹۹ و در استان تهران از تاریخ شنبه ۳۰/۱/۱۳۹۹ با هماهنگی ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا آغاز خواهد شد.

 

۲. واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی موظفند با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن ثبت‌نام در این درگاه، نسبت به دریافت گواهی سلامت، بارکد مربوطه و نصب آن در محل کسب اقدام کنند.

 

۳. فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای غیر FMCG (غیر سوپرمارکتی، بهداشتی و شوینده)، پاساژ و مجتمع‌های تجاری و بازارهای مرکزی مسقف، آرایشگاه و سالن‌های زیبایی، آموزشگاه‌های رانندگی، رستوران، اغذیه‌فروشی، طباخی و فست‌فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه‌ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم‌نت، باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چایخانه و تریا مشمول این طرح نبوده و تا اطلاع ثانوی امکان بازگشایی واحدهای خود را ندارند.

 

تبصره: مطابق مصوبه ابلاغی رستوان و غذای آماده (صرفا بیرون‌بر) مجاز به فعالیت هستند

 

۴. کلیه واحدهای صنفی در سراسر کشور موظفند تا تاریخ‌های اعلام‌شده فوق مطابق مصوبات و بخشنامه‌های پیشین ستاد ملی کرونا عمل کرده و تحت هیچ عنوان نسبت به بازگشایی واحدهای خود اقدام نکنند.

 

اتاق اصناف ایران در خاتمه بار دیگر بر رعایت همه ضوابط و اصول بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعلام شده و خواهد شد، تاکید کرده و اشعار می‌دارد اصناف، کسبه، فعالان صنفی و پیشه‌وران سراسر کشور حفظ سلامت آحاد جامعه را اولویت اصلی خود دانسته و از هیچ تلاشی در این مسیر فروگذار نخواهند بود.

 

روابط عمومی اتاق اصناف ایران»

  20 فروردین 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 75951
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز