افزایش مبتلایان به کرونا در ایران به ۶۶ هزار نفر/ مجموع فوت شدگان به ۴۱۱۰ تن رسید

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام‌کرد: تا به حال ۶۶۲۲۰ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا (corona) مبتلا شده اند و با فوت ۱۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد متوفیان ناشی از این ویروس در کشور به ۴۱۱۰ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز پنج شنبه در مورد آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن گفت: از دیروز تا امروز ۲۱ فروردین ماه ۱۳۹۹ و طبق معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۶۳۴ مریض جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و با احتساب موارد جدید، جمیع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۶۶۲۲۰ نفر رسید.

 

او افزود: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۷ مریض کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و تا به حال ۴۱۱۰ نفر از بیماران، جان خود را از دست داده اند و دیگر در بین ما نیستند.

 

جهانپور اظهار‌کرد: خوش بختانه روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته و تا به حال ۳۲۳۰۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

 

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: ۳۹۱۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 

جهانپور گفت: تا به حال ۲۳۱ هزار و ۳۹۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

جهانپور افزود: امیدواریم بعد از توفیق نسبی که در مرحله دوم فاصله گذاری اجتماعی یا فیزیکی حاصل شد، از روز ۲۳ فروردین، فاصله گذاری هوشمند در سراسر کشور با بازگشت تدریجی مشاغل در کشور انجام شود. با تلاش شرکت‌های دانش بنیان، غربالگری وسیعی از طریق آزمون سلولوژیک ایجاد خواهد شد. با فاصله گذاری هوشمند می‌توانیم آرام آرام از مرحله مدیریت بیماری به سمت مرحله مهار آن حرکت کنیم.

 

وی بیان کرد: تعداد موارد مرگ و میر در همه روزهای اخیر روند کاهشی داشته است و امیدواریم در روزهای آتی نیز این موضوع ادامه پیدا کند. امروز با ۱۱۷ مورد فوت یکی از کمترین آمارهای فوت را داشتیم. از همه مردم برای مشارکت در بسیج مقابله با کرونا متشکریم و امیدواریم مردم با در خانه ماندن و پرهیز از ترددهای غیرضروری و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی به نظام سلامت و ستاد مقابله با کرونا کمک کنند.

 

  21 فروردین 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 75960
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز