تغییر شرایط وام ودیعه مسکن/ معاون وزیر راه: اطلاعات تکمیلی شنبه اعلام می شود

وام ودیعه مسکن,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
معاون وزیر راه گفت: جزئیات وام ودیعه مسکن باز هم تغییر کرد.

معاون وزیر راه با بیان این که مسوول معرفی مستأجران واجد شرایط دریافت تسهیلات ودیعه، این وزارتخانه است، اظهار‌کرد: جزئیات تسهیلات مرابحه کالا و خدمات، ۱۱ مرداد ماه از سوی بانک مرکزی اعلام می شود.

 

به گزارش ساجد خبر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در خصوص وام ودیعه مسکن و تصمیم شورای فقهی بانک مرکزی برای تغییر نام ودیعه مسکن به تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات، اظهار‌کرد: تصمیم گرفته شده از سوی بانک مرکزی به هدف اصلی که همانا پرداخت تسهیلات به مستأجران واجد شرایط است، خدشه ای وارد نمی کند.

 

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر این که وام به مستأجران واجد شرایط پرداخت می شود، گفت: پیشنهاد بانک مرکزی و مصوبه شورای فقهی آن بانک بدین نحو است که تسهیلات واگذار ولی در نهایت پس از یک سال، اصل تسهیلات به بانک بازگردانده شود. منتظر هستیم جزئیات شنبه ۱۱ مرداد از سوی بانک مرکزی به وزارت خانه اعلام شود. در عین حال، اصل موضوع که در اختیار قرار دادن تسهیلات به مستأجران است به قوت خود باقی می ماند.

 

محمودزاده اظهار کرد: مجری شناخت و معرفی مستأجران وزارت راه و شهرسازی است. ولی نوع تسهیلات و شیوه پرداخت و نحوه بازگرداندن آن، موضوعی است که بانک مرکزی در مورد آن تصمیم گیری می کند.

 

وام ودیعه مسکن,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران

او با اشاره به این که در تمامی مدتی که وام ودیعه اجاره مسکن در حال برنامه ریزی بود، جلسات متعددی بین وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی برگزار شد، گفت: پرداخت وام به مستأجران واجد شرایط تصمیم مشترک وزارت راه و بانک مرکزی بود.

 

محمودزاده توضیح داد: شنبه ۱۱ مرداد با اعلام و ابلاغ بانک مرکزی در خصوص جزئیات این وام، اطلاع رسانی لازم انجام می شود و افرادی که برای دریافت این نوع از تسهیلات ثبت نام کرده و واجد شرایط هستند، میتوانند با اطلاع رسانی که از سوی وزارت راه و شهرسازی متعاقباً اعلام می شود نسبت به دریافت این نوع از تسهیلات اقدام کنند.

 

روز گذشته ۸ مرداد ماه، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم عضو شورای فقهی بانک مرکزی درباره تصمیم آن شورا، گفت: مقرر شد بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی بتوانند به مستأجرانی که بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی در شرایط فعلی دچار مشکلات اقتصادی برای تأمین مخارج خود من جمله هزینه مسکن شده اند، تسهیلات «مرابحه خرید کالا و خدمات» اعطا کنند.

  10 مرداد 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 77050
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز