کرونا یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر را در کشور بیکار کرد/ پرداخت تنها ۳ ماه بیمه بیکاری از سوی تامین اجتماعی

بیکاری در ایران به دلیل کرونا,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت که کرونا یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از شاغلان را در کشور بیکار کرده است.

علی بابایی کارنامی روز پنج شنبه در نشست شورای اداری استان مازندران در ساری افزود که بیشتر این شاغلان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داشتند و این شرکت بیمه ای نیز تنها حدود سه ماه بیمه بیکاری به بیکاران پرداخت کرده است.

 

او اظهار‌کرد: در شرایط فعلی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برای کمک به این بیکاران برنامه ای را در دست تدوین دارد تا بتواند با تامین اعتبار مناسب، بخشی از هزینه های این بیکاران به گونه ای جبران شود.

 

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس طرح ساماندهی کارکنان دولت را هم از دیگر برنامه های مجلس اعلام‌کرد و افزود: در شرایط فعلی میزان پرداختی در دستگاه های دولتی عادلانه نیست و علت بخشی از فساد اداری نیز همین پرداخت ناعادلانه است.

 

او اظهار‌کرد: در شرایط فعلی دریافتی برخی از کارمندان در دستگاه های دولتی زیر ۲۰ میلیون ریال است و در این وضعیت بد اقتصادی نیاید انتظار داشت که کارکنان در دستگاه های دولتی با این دریافتی با مشکل مواجه نشوند.

 

بابایی کارنامی با اشاره به برخورداری مازندران از ۴۷۶ هکتار ساحل دریای خزر، گفت: با وجود این که بیشترین سواحل دریای خزر در مازندران قرار دارد، ولی این سواحل فاقد مدیریت یکپارچه است.

 

او اظهار‌کرد: طرح تشکیل سازمان سواحل در مجلس شورای اسلامی بررسی می شود تا حداقل در برنامه هفتم توسعه کشور این قانون در برنامه قرار گیرد و استان های ساحلی کشور از جمله مازندران دارای سازمان سواحل شوند.

 

بیکاری در ایران به دلیل کرونا,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون

محسن زارعی دیگر نماینده مردم شهرستان ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار‌کرد: با شیوع ویروس کرونا و تحریم، دولتمردان به خصوص درمانگران در شرایط سختی در حال خدمات رسانی به مردم هستند که باید قدردانی شود.

 

او ادامه داد: با وجود این که کار های خوبی در استان و شهرستان ساری در دست اجراست، ولی هم چنان مشکلاتی از لحاظ زیرساختی وجود دارد که نیاز به توجه بیشتر دستگاه های دولتی دارد.

 

زارعی با اشاره به محدودیت های زمین برای اجرای طرح های اقتصادی و گردشگری در مازندران گفت: باید برای جبران این کمبود ها به خصوص در حوزه گردشگری، طرح واگذاری پلاژ های دولتی به مردم برای سرمایه گذاری گردشگری اجرایی شود.

 

نماینده مردم ساری و میاندورد اراضی در اختیار این پلاژ ها را حدود چهار هزار هکتار برآورد و ابراز امیدواری کرد با ارایه طرحی از سوی استان به هیات دولت، زمینه برای واگذاری پلاژ های دولتی به مردم اجرایی شود.

  22 آبان 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 78305
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
نظرسنجی

در حادثه مهار و اطفای دیر هنگام آتش سوزی توسکستان چه کسی را مقصر میدانید؟


مخابرات صیدنیوز