قیمت تخم مرغ به شانه ای ۴۸ هزار تومان رسید!

قیمت تخم مرغ,نرخ ر شانه تخم مرغ در بازار
نرخ تخم مرغ در واحدهای صنفی خرده فروشی تا ۴۸ هزار تومان بالا رفت ، مسوولان می گویند دخالت وزارت جهاد در بازار علت این افزایش قیمت بوده است.

رصدهای میدانی نشان می دهد، هر شانه تخم مرغ در بازار عمده فروشی بین ۴۰ تا ۴۱ هزار تومان و در خرده فروشی ها از ۴۶ تا ۴۸ هزار تومان فروخته می شود.

 

این در حالی است که نرخ تخم مرغ در ستاد تنظیم بازار هر کیلو ۱۴ هزار تومان مصوب شده است که با این حساب هر شانه باید حدود ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان به فروش برسد.

 

دخالت وزارت جهاد کشاورزی سبب افزایش نرخ تخم مرغ

دبیر کل انجمن ملی طیور ایران در این زمینه گفت:میزان تولید تخم مرغ با میزان مصرف سر به سر است و کمبود و مازادی در تولید تخم مرغ در کشور وجود ندارد.

 

سید فرزاد طلاکش افزود :رفتارهای که در بازار انجام می شود ناشی از مدیریت غیر منطقی است و به علت دخالت وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام شاهد افزایش قیمت تخم مرغ هستیم.

 

وی ادامه داد:وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی دام در تنظیم تخم مرغ نتوانستند موفق عمل کنند و در بازار شاهد ۲ نرخی شدن قیمت تخم مرغ هستیم.

  18 دی 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 79440
تگ ها :

sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل مخابرات صیدنیوز