کسب ۳ طلا، ۴ نقره و ۴ برنز در روز ششم بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸

دو و میدانی
ششمین روز بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ از صبح امروز با رقابت ورزشکاران ایران در رشته‌های مختلف پیگیری شده است.

در ششمین روز از بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ اندونزی ورزشکاران کشورمان در رشته‌های مختلف به مصاف حریفان خود رفته‌اند. کاروان ایران تاکنون موفق به کسب ۴۳ طلا، ۳۶ نقره و ۳۶ برنز شده و در رده سوم جدول توزیع مدال‌ها قرار دارد.

 

نتایج به دست آمده تا این لحظه به شرح زیر است:

 

دوومیدانی

- الناز دارابیان در پرتاب دیسک بانوان و در کلاس F51/52/53 موفق شد با ثبت رکورد ۱۰.۷۱ متر به مقام نخست برسد و صاحب مدال طلا شود. او نخستین قهرمان کاروان ایران در روز ششم لقب گرفت. دارابیان علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، موفق به ثبت رکورد جدیدی در بازی‌های پاراآسیایی و مسابقات قهرمانی آسیا به نام خود شد.

 

- سامان پاکباز و مسعود حیدری در پرتاب دیسک مردان کلاس F12 با حریفان رقابت کردند و به مدال‌های طلا و نقره رسیدند. پاکباز با رکورد ۵۱.۰۶ متر به مقام قهرمانی رسید و حیدری هم با رکورد ۴۸.۶۵ متر در رده دوم ایستاد و نایب قهرمان شد. پاکباز با ثبت این رکورد علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، موفق به شکستن رکورد بازی‌های آسیایی نیز شد.

 

- حسن دهقانی در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F20 عنوانی بهتر از چهارمی را کسب نکرد. در فینال این ماده که ورزشکارانی از مالزی، تایلند و قطر حضور داشتند، دهقانی با ثبت رکورد ۱۱ متر و ۶۷ سانتی متر در رده چهارم ایستاد.

 

- پیمان نصیری در دوی ۱۵۰۰ متر کلاس T20 در کنار ۸ دونده دیگر به میدان رفت و در پایان مسابقه با به جا گذاشتن حد نصاب ۰۴:۰۷:۱۰ دقیقه اول شد و به مدال طلا رسید.

 

- امین عبدل‌پور در دوی ۱۵۰۰ متر کلاس T45/46 در حالی که تا دور آخر از رقبای خود پیشی گرفته بود، در نهایت با ثبت رکورد ۰۴:۱۹:۴۴ دقیقه به مدال برنز رضایت داد.

 

- در پرتاب وزنه بانوان کلاس F54، مرضیه صدقی موفق به کسب مدال نقره شد. وی در این رقابت موفق به ثبت رکورد ۶.۳۰ متر شد تا پس از ورزشکار چینی نایب قهرمان شود. همچنین مدال برنز این ماده نیز به شهلا حدیدی از کشورمان رسید که وزنه خود را ۵.۸۵ متر پرتاب کرد.

 

- در ماده پرتاب وزنه بانوان ماده F34، فرشته مرادی با ثبت رکورد ۶.۰۸ متر به مدال نقره دست یافت. فائزه کرمانی دیگر نماینده ایران در این رقابت بود که در نهایت به عنوان پنجمی بسنده کرد.

 

- در ماده پرتاب نیزه مردان کلاس F37/38 هرمز سیدی با ثبت رکورد ۴۸.۲۸ متر به مدال نقره دست یافت. پس از سیدی، جواد حردانی دیگر نماینده ایران با پرتابی به میزان ۴۵.۶۱ متر به مدال برنز رسید. محسن مجیدی جمال‌آبادی دیگر نماینده ایران در پرتاب نیزه بود که عنوانی بهتر از دهمی را کسب نکرد.

 

گلبال

- تیم ملی گلبال بانوان ایران در دیدار رده‌بندی به مصاف تیم تایلند رفت و با نتیجه ۴ بر ۳ پیروز شد و به مدال برنز رسید.

 

تیراندازی

- زهرا غلام‌زاده به فینال رقابت‌های تفنگ بادی درازکش کلاس SH2 راه یافت. مرحله مقدماتی رقابت های تفنگ بادی درازکش کلاس Sh2 با حضور ۱۶ نفر برگزار شد که زهرا غلام زاده با ۶۳۱/۵ امتیاز هشتم شد و به فینال راه یافت. معصومه خدابخشی دیگر نماینده کشورمان نیز با ۶۲۹/۹ امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار گرفت. فینال این رقابت ها ساعت ۱۲ به وقت محلی برگزار خواهد شد.

 

وزنه‌برداری

- حامد صلحی‌پور در دسته ۹۷ کیلوگرم با ۸ حریف رقابت کرد و با رکورد ... به مدال طلا دست یافت. این ورزشکار در تلاش اول در مهار وزنه ۲۲۱ کیلوگرمی موفق بود و در تلاش دوم نیز وزنه ۲۲۵ کیلوگرمی را با موفقیت نگه داشت. صلحی‌پور در تلاش سوم وزنه ۲۳۴ کیلوگرمی را مهار کرد و ضمن شکستن رکورد بازی‌های پاراآسیایی و آسیا، به مدال طلا دست یافت. وی در حرکت چهارم اقدام به حمله به رکود دنیا کرد، اما در مهاز وزنه ۲۴۴ کیلوگرمی ناکام بود تا در نهایت همان رکورد ۲۳۴ کیلوگرم برایش ثبت شود.

  20 مهر 1397
بخش : ورزشی
کد خبر: 66930
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز