تعطیلی تمامی مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت ۹۹

تعطیلی مسابقات ورزشی به دلیل کرونا,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش
ستاد مقابله با کرونا (corona) اعلام‌کرد که تا پایان اردیبهشت امسال هیچ رویداد و مسابقه ورزشی برگزار نخواهد شد.

به نقل از وزارت ورزش در این اطلاعیه آمده است:

 

پیرو بررسی دقیق شرایط همه گیری بیماری کرونا در سطح کشور و برابر استعلام از ستاد ملی مقابله با کرونا کلیه رقابت های ورزشی تا پایان اردیبهشت ماه تعطیل خواهد بود. همینطور باشگاه های ورزشی دولتی و خصوصی نیز فعلاً تا ۱۵ اردیبهشت تعطیل می باشند.

 

بدیهی است تصمیمات آتی در مورد فعالیت های ورزشی پس از بررسی شرایط و استعلام های رسمی از ستاد ملی مقابله با کرونا، اعلام خواهد شد.

 

این ستاد در تصمیم گیری های آینده فرصت لازم را برای پیگیری تمرین ها در اختیار باشگاه ها قرار خواهد داد.

 

تمام فدراسیون های ورزشی مکلفند مربیان تیمهای ملی را به تدوین و پیگیری دقیق برنامه های آماده سازی از راه دور (مجازی) و تمرین در خانه برای ملی پوشان موظف کنند. ضمن این که فعالیت های آموزشی و برنامه های ترویج ورزش همگاني آنلاین را با جدیت پیگیری کنند.

 

در مورد چگونگی حمایت از باشگاه های خصوصی در ستاد ملی مبارزه با کرونا و هیئت وزیران پیگیری و تصمیم گیری لازم به عمل خواهد آمد.

 

وزیر ورزش: نیمه اردیبهشت درباره لیگ برتر فوتبال تصمیم‌گیری می‌شود

مسعود سلطانی فر شیوع ویروس کرونا در جهان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: بحران کرونا ورزش در سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار داده است تا جایی که بازی‌های المپیک هم به تعویق افتاد و معتبرترین لیگ‌ها هم از جریان افتاد. با این حال برنامه ریزی برای ورزش ادامه دارد. ما مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، مقدماتی جام جهانی فوتبال و حتی رقابت‌های انتخابی المپیک توکیو را پیش رو داریم به همین دلیل فعالیت‌های اداری، فنی و برنامه ریزی فدراسیون‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه خواهد داشت.

 

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: با توجه به استعلامی که از وزیر بهداشت داشتم، امکان تمرینات تا نیمه اردیبهشت ماه وجود ندارد، بنابراین حداقل تا پایان اردیبهشت ماه نیز امکان برگزاری رقابت ورزشی وجود ندارد. برای برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال نیمه اردیبهشت ماه تصمیم خواهیم گرفت چرا که هر تیم برای آمادگی مجدد برای حضور در مسابقات نیاز به پانزده روز تمرین آمادگی دارد.

 

سلطانی فر تدبیر و اراده رئیس جمهور مبنی بر فعالیت اقتصاد در کنار اهمیت حفظ سلامتی مردم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: تلاش دولت حرکت در راستای حفظ سلامتی مردم و استمرار فعالیت‌های اقتصادی است که امیدوارم به خوبی محقق شود.

 

وزیر ورزش و جوانان اهمیت حفظ منافع باشگاه‌های خصوصی را در این بحران کرونا مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: حق بیمه کارفرما و همچنین برق و گاز باشگاه‌های خصوصی استمهال شده است و تلاش می‌کنیم که از مشوق‌هایی که دیگر عرصه‌ها در دوران کرونا از آن برخوردار می‌شوند، در هیئت دولت برای ورزش و باشگاه‌های خصوصی هم اخذ کنیم.

 

  26 فروردین 1399
بخش : ورزشی
کد خبر: 76001
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز