شکست تیم جوانان ایران در فینال/ چین بر قله قهرمانی ایستاد

تیم والیبال جوانان ایران در دیدار نهایی رقابتهای قهرمانی آسیا مقابل چین شکست غیر منتظره را پذیرفت و نایب قهرمان آسیا شد.

تیم های والیبال ایران و چین دیدار نهایی رقابتهای قهرمانی جوانان آسیا را عصر امروز یکشنبه در چین تایپه برگزار کردند که در پایان تیم چین با حساب ۳ بر ۲ برنده شد و قهرمانی را از چنگ بازیکنان کشورمان در آورد.

در ست نخست این بازی تیم ایران شروع خوبی داشت و وقت نخست استراحت فنی را ۸ بر ۵ پیش افتاد اما در ادامه تیم چین از اشتباهات تیم کشورمان استفاده کرد و به ایران رسید. دو تیم در امتیاز ۲۴ برابر شدند و تیم چین که روحیه خوبی پیدا کرده بود این ست را ۲۷ بر ۲۵ به سود خود پایان داد.

شاگردان عطایی در ست دوم به انگیزه جبران باخت در ست نخست به میدان آمدند اما چین هم با بازی هماهنگ خود پا به پای تیم ایران پیش آمد. دو تیم در امتیاز ۹ برابر شدند و در ادامه ایران وقت دوم استراحت فنی را ۱۶ بر ۱۴ پیش افتاد. تیم ایران پس از آن برتری خود را تداوم بخشید و ست دوم را ۲۵ بر ۲۱ برنده شد.

ست سوم این دیدار با برتری قاطعانه ایران همراه شد. وقت نخست استراحت فنی ۸ بر ۲ برای کشورمان ثبت شد اما پس از آن بود که بازیکنان ایران حریف را دست کم گرفتند و اشتباهات زیادی را مرتکب شدند. وقت دوم استراحت فنی این ست هم برتری ۱۶ بر ۱۳ ایران را به دنبال داشت.

تیم چین در امتیاز ۲۱ به ایران رسید و در کمال ناباوری این ست را ۳۹ بر ۲۱ برنده شد. بازیکنان کشورمان در پایان ست سوم اعتراض فراوانی به داور مسابقه داشتند که سرداور دیدار به این اعتراضات توجهی نداشت.

ست چهارم را دو تیم برابر شروع کردند. تیم چین دو امتیاز پیش افتاد اما بازیکنان کشورمان وقت نخست استراحت فنی را ۸ بر ۷ به نام خود ثبت کردند. تیم ایران با بازی هماهنگ خود در ادامه وضعیت بهتری پیدا کرد و در نهایت این ست را ۲۵ بر ۱۸ برنده شد تا کار به ست پنجم بکشد.

در ست پنجم این تیم چین بود که با دفاع روی تور خوب خود ۳ بر یک پیش افتاد. بعد از ثبت برتری ۴ بر یک تیم چین، عطایی درخواست تایم اوت کرد. این تیم بهنگام تغییر زمین نیز برتری ۸ بر ۵ را به ثبت رساند. در ادامه تیم ایران در امتیاز ۹ به این تیم رسید ولی بار دیگر تیم چین پیشی گرفت و در نهایت این ست را ۱۵ بر ۱۳ برد تا قهرمانی جوانان آسیا را کسب کند.

تیم کشورمان که تا فینال همه حریفان را به راحتی شکست داده بود در فینال اسیر بازی هماهنگ چین در دفاع روی تور شد و در کمال ناباوری قهرمانی را از دست داد و روی سکوی دوم ایستاد. کره جنوبی نیز سوم شد.

  27 تیر 1395
بخش : ورزشی / توپ و تور
کد خبر: 55217
مرجع: مهر
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم فاتح جام جهانی 2018 خواهد بود


ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز