پشت پرده حمله سرمربی تیم ملی به برانکو بعد از برد شیرین ایران

کارلوس کی‌روش,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,فوتبال ملی

تیم ملی فوتبال ایران جام ملت‌های ۲۰۱۹ را با گلباران کردن یمن بسیار خوب آغاز کرد و گام اول را محکم برداشت. در حالی که هنوز هواداران تیم ملی داخل ورزشگاه محمد بن‌زاید ابوظبی یا اطراف آن مشغول خوشحالی بودند کارلوس کی‌روش ترک عادت نکرد و در کنفرانس خبری پس از بازی به تنها چیزی که بها نداد همین برد پرگل و شادی مردم بود؛ درست مثل پایان دیدارهای ایران در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه که تیم ملی موفق شد پرتغال را با تساوی متوقف کند و با کسب ۴ امتیاز به کارش در این دوره از مسابقات پایان دهد.

 

کی‌روش در مصاحبه با گزارشگر صداوسیما چنان به بیراهه رفت و به برانکو سرمربی کروات پرسپولیس تاخت که اگر بیگانه‌ای بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای پای صحبت مرد پرتغالی نشسته بود گمان می‌کرد برانکو سرمربی یکی از رقبای ایران در روسیه یا رقیب باشگاهی کی‌روش بوده است. کی‌روش هم در آن زمان و هم پس از بازی با یمن اجازه نداد مردم از موفقیت تیم ملی‌شان لذت ببرند و شادی و خوشحالی‌شان را برای مدتی ادامه دهند. سرمربی تیم ملی در حالی که یکی از خبرنگاران ایرانی حاضر در ابوظبی از او درباره اظهارات برانکو چند ساعت پیش از بازی ایران و یمن پرسید با حالتی عصبی و آشفته اظهاراتی جنجالی علیه سرمربی پرسپولیس مطرح کرد که کام فوتبال‌دوستان ایرانی تلخ شد: «دقیقا در لحظه‌ای که ۶۵ تا ۷۰ میلیون ایرانی برای پیروزی تیم ملی کشورشان در بازی امروز (روز دوشنبه) امیدوار هستند و دعا می‌کنند، یک فرد بسیار هوشمند و خارق‌العاده مربی تیم عراق که حریف ماست را تحسین می‌کند. یک فرد باید خیلی هوشمند باشد که این کار را انجام دهد؛ فردی که در خدمت فوتبال ایران است. با تمام تخصصی که او دارد و تمام حمایتی که به صورت انحصاری از تیم آن‌ها صورت گرفت؛ حمایت‌هایی که به تیم‌های دیگر و همینطور تیم ملی لطمه زد، باز هم نتوانست قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود.

 

او بیشتر روی تجارت بازیکنان اوکراینی تمرکز دارد. در این میان باید این فرد بسیار باهوش را تنها بگذاریم.» اشاره کی‌روش به ناکامی پرسپولیس مقابل کاشیما در فینال لیگ قهرمانان آسیا و بازیکنان اوکراینی پرسپولیس و حمله به برانکو واقعا چه کمکی به تیم ملی و آرامش آن می‌کند؟ کی‌روش که خود همه را به صلح و همبستگی به خاطر موفقیت تیم ملی در جام ملت‌ها دعوت کرده آیا واقعا متوجه نیست که با این اظهارات غیرمنطقی و دور از شان سرمربی تیم ملی، خود مخل آرامش تیم ملی ایران است؟ سرمربی تیم ملی که از تاج خواسته بود تا به زعم خودش کروکودیل‌ها را از تیم ملی دور نگه دارد آیا کروکودیلی خطرناک‌تر از خودش و اظهاراتش برای تیم ملی سراغ دارد؟

 

 البته اگر نخواهیم مثل کی‌روش یک‌طرفه به قاضی برویم فرض را بر این می‌گیریم که اطلاعات غلط به او رسانده‌اند یا صبحت‌های برانکو را برای او بد ترجمه کرده‌اند که او چنین آشفته شده. اگر هم چنین باشد باز هم سرمربی تیم ملی نباید این‌چنین واکنش نشان می‌داد. اولا برانکو از کاتانچ هموطن و دوست ۲۰ ساله‌اش تعریف و تمجید کرده که این اتفاقا بارها توسط کی‌روش در مورد مربیان و افراد مختلف که حتی گاهی رقیب تیم ملی بوده‌اند رخ داده.

 

در ثانی برانکو با وجود تعریف از سرمربی کروات عراق تاکید کرده که دلیلی نمی‌بینم عراق بتواند ایران را شکست دهد! در واقع سرمربی پرسپولیس از تیم ملی ایران حمایت کرده و مشخص نیست چرا حمایت آشکار او را کی‌روش کاملا برعکس برداشت و آن را منفی تلقی کرده است! متاسفانه اخبار رسیده از ابوظبی حکایت از آن دارد که سوال جنجالی که توسط یکی از خبرنگاران اعزامی به جام ملت‌ها از کی‌روش درباره اظهارات برانکو پرسیده شده سوالی بوده که حسینی مدیررسانه‌ای تیم ملی در اختیار او قرار داده و از وی خواسته تا آن را از سرمربی تیم ملی بپرسد! که اگر این قضیه صحت داشته باشد باید از مدیر رسانه‌ای تیم ملی پرسیده شود در جایی که خبرنگاران دیگر کشورها حضور دارند و موضوع اصلی کنفرانس دیدار با یمن است، با چه هدفی چنین سئوالی باید از کی‌روش پرسیده شود البته که این نحوه حضور در کنفرانس خبری و سوال پرسیدن مغایر اصول حرفه‌ای روزنامه‌نگاری و خبرنگاری است و اصحاب‌رسانه نباید زیر بار سوالات فرمایشی و سفارشی بروند اما موضوع اصلی اینجاست که مدیررسانه‌ای تیم ملی چرا به خود اجازه داده اولا سوال فرمایشی و دستوری از خبرنگاران ایرانی حاضر در جلسه بخواهد و در ثانی چرا چنین سوال مضحک و حاشیه‌ساز و جنجالی را انتخاب کرده است؟

 

از سویی نقش بعدی را هم در این جنجال آرین قاسمی، مترجم کی‌روش ایفا کرده که چنان با آب و تاب سوال را برای کی‌روش ترجمه کرده و پاسخ او را با لحنی حماسی برگردانده و انتقال داده که گویی در صحنه پیکار با بدترین دشمن تیم ملی است و چه بسا حتی دخل و تصرفی هم در این میان شده باشد! مشخص نیست برخی از اطرافیان کی‌روش از اختلاف او و برانکو چه سودی می‌برند که این‌چنین از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند. حال پرسش اصلی و کلیدی اینجاست که مسئولان و متولیان فدراسیون فوتبال به عنوان کارفرمای کی‌روش کجای قصه هستند و چرا باید در چنین بزنگاه‌های تاریخی منفعل و خنثی باشند تا به جای شادی برای موفقیت تیم ملی باید نگران حاشیه‌ها و جنجال‌های بعدی بود؟

  19 دی 1397
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 68996
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز