کت قهرمانی برایتان بزرگ بود!

کارلوس کی روش,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,فوتبال ملی

۸ سال زمان بسیار خوبی برای شناخت یک فرد است و حالا همه ما ایرانی‌ها کی‌روش را بهتر از هر‌کس دیگری می‌شناسیم. همه ما در این ۸ سال با اظهارات جنجالی او، درگیری‌هایش و فرارهای رو به جلویش زندگی کرده‌ایم.درست یک روز قبل از بازی مقابل ژاپن بود که کی‌روش گفت کت قهرمانی به تن ایران نمی‌آید و حالا بر‌خلاف بسیاری از مواقع، بعید است کسی در ایران مخالف این ادعای آقای سرمربی باشد. تیم ملی کشورمان در اولین محک جدی خود در جام ملت‌ها مقابل ژاپن یک بازنده تمام عیار بود و در طول‌۹۰ دقیقه این جمله کی‌روش که کت قهرمانی به تن ما نمی‌آید، در ذهن خیلی از ما ایرانی‌ها رژه می‌رفت! بله این بار حق با شما بود آقای کی‌روش!

 

 چگونه وقتی فوتبال یک کشور رنگ آرامش را نمی‌بیند و ۳۶۵ روز از سال را با حاشیه و جنجال سپری می‌کند، می‌تواند کت قهرمانی را بر تن خود ببیند؟!

 

 چگونه وقتی در دل جام‌ملت‌ها به وزیر ورزش حمله می‌کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید تا کت قهرمانی را بر تن تیم خود ببینید؟!

 

 چگونه وقتی مربی یک تیم نیمی از سال را در مرخصی به سر می‌برد، می‌تواند کت قهرمانی را به تن خود ببیند؟!

 

 چگونه وقتی سرمربی تیم ملی لیگ را تحریم می‌کند، می‌توان حرف از قهرمانی زد؟!

 

 فوتبال ایران دیروز نه به ژاپن باخت و نه به کی‌روش؛ ما به خودمان باختیم. فوتبال ایران زمانی باخت که همه ما بعد از جام‌جهانی بدون در نظر گرفتن این واقعیت که از نظر آمار تیم سی‌و دوم جام بودیم به تعریف و تمجید از تیم ‌کی‌روش پرداختیم، فوتبال ایران زمانی باخت که همه از باخت به آرژانتین، اسپانیا و حذف در مرحله گروهی ۲ جام جهانی یک افسانه ساختند و از کی‌روش یک اسطوره! فوتبال ایران زمانی باخت که همه از وزارت تا فدراسیون به بله قربان‌گوهای کی‌روش تبدیل شدند و حرف کی‌روش شد حرف آخر!

 

فوتبال ایران زمانی باخت که کی‌روش برای ۸ سال متوالی کوچک تا بزرگ فوتبال ایران را به جان هم انداخت و بعد با بیانیه‌های صلح‌جویانه پای خود را از معرکه‌ها کنار کشید و از دور به تماشا نشست و در‌نهایت فوتبال ایران زمانی باخت که برای بردن یمن و ویتنام هم به کی‌روش پاداش داد!

 

 حالا کی‌روش می‌رود و می‌ماند خاطرات ۸ سال و یک دنیا سوال؛ آقای کی‌روش، مگر در این ۸ سال کلید‌واژه تمام حرف‌های‌تان برای ذکر موفقیت و دستاورد‌ها این نبوده که تیم رنکینگ اول آسیا هستیم اما در همین آسیا بن‌بست در اندیشه‌های شما را حس کردیم. همه ما می‌دانستیم که اولین محک جدی ایران در نیمه نهایی خواهد بود و در همین اولین محک جدی، شکستی تحقیرآمیز را تجربه کردیم و این حقیقت تلخ ثابت شد که تیم ملی در این ۸ سال با کی‌روش، فقط بردن مقابل تیم‌های درجه ۴ آسیایی و آفریقایی را آموخته و البته‌۹۰ دقیقه دفاع کردن مقابل تیم‌های بزرگ!

  9 بهمن 1397
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 69307
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز