حسین شمس: یک شارلاتان پرتغالی فقط از ما پول گرفت و هیچ‌کاری انجام نداد/ پدر خود را با کلین‌شیت درآوردیم/ مقصر اصلی شکست صداوسیما است

حسین شمس,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,فوتبال ملی
حسین شمس انتقادات شدیدی را علیه کارلوس‌کی‌روش، صداوسیما و برخی از کارشناسان برنامه‌های تلویزیونی مطرح کرده است.

تیم ملی ایران مقابل ژاپن شکست سنگینی را متحمل شد و نتوانست به فینال جام ملت‌های آسیا صعود کند.

 

گفتگوی حسین شمس پیشکسوت فوتبال و فوتسال ایران با ایلنا را در ادامه می‌خوانید:

 

* دو بازی مهم داشتیم و نتوانستیم پیروز شویم

ما در این تورنمنت دو بازی مهم داشتیم. یعنی تیم‌های یمن، ویتنام، عمان و چین را تیم خبرنگاران ایران هم می‌توانست شکست دهد. در این مسابقات ما دو بازی مهم داشتیم. مقابل عراق دفاع کردیم و گل نخوردیم تا به عنوان تیم اول صعود کنیم. یک بازی هم مقابل ژاپن بود که نتوانستیم کاری از پیش ببریم و سه گل خوردیم. ما نه با عربستان بازی کردیم نه با کره‌جنوبی و نه با استرالیا. اگر ما دروازه‌بانی مثل آقای بیرانوند را درون دروازه نداشتیم عراق ما را شکست می‌داد. پدر خود را با کلین‌شیت درآوردیم. هر جا نشستیم گفتیم کلین‌شیت کردیم وگل نخوردیم. کسی نبود بگوید که ما در مقابل چه تیم‌هایی بازی کردیم که کلین شیت کردیم. دیگر یمن و ویتنام و عمان و چین که این حرف‌ها را ندارد که ما بخواهیم با کلین‌شیت کردن در مقابلشان پز بدهیم.

 

* مقصر اصلی شکست صداوسیما است

هشت سال است که یک آدم شارلاتان به مردم ایران دروغ می‌گوید و رسانه‌های حامی وی نمی‌گذارند صدا از کسی بلند شود. کجاست محمدمایلی کهن که بیاید و بازی‌های تیم ملی را تحلیل کند. مگر شاهکار ۱۹۹۶ را به وجود نیاورد؟ مگر ما شش گل به کره‌جنوبی نزدیم؟ مگر سه گل به عرستان نزدیم؟ کجاست آقای مایلی کهن که بیاید و حرف راست بزند. کارشناسانی که در تلویزیون حضور داشتند دو ریال نمی‌ارزند. آن‌ها همگی قبل از حضور در برنامه تعهد می‌دهند که که علیه تیم ملی صحبتی را بیان نکنند.

 

همه‌ی شبکه‌ها ازسلامت و نسیم گرفته تا بقیه سرود یازده ستاره را پخش می‌کردند و معتقد بودند هم ژاپن را می‌بریم و هم قهرمان می‌شویم. یک بار محمد مایلی کهن را می‌آوردید و از او در مورد تیم ملی می‌پرسیدید تا او هم به شما بگوید چه خیانت‌های اتفاق افتاده است. به نظر من مقصر اصلی این شکست صداوسیما است که فضا را به این شکل پیش بردند و جامعه را به یک مجلس ترحیم تبدیل کردند.

 

* چرا ذهن مردم را مشوش می‌کنید؟

گزارشگر مسابقه می‌گوید ما همیشه از داوران استرالیایی زخم خورده‌ایم و ضرر کرده‌ایم. باید به او بگویم که آدم بی‌عقل چرا این حرف را میزنی و ذهن مردم را مشوش می‌کنی. بازیکن تیم ملی ایران که از یک مربی مثلا حرفه‌ای برخوردار است چرا نباید توپ را تا لحظه آخر تعقیب کنند. پنالتی اعلام شده به نفع استرالیا هم درست بود. داور چه تصمیم اشتباهی گرفت که شما اینطور می‌گویی. این عزای عمومی که به وجود آمده مقصر اصلی آن صدا و سیما است و لاغیر. الآن چه کسی است که جواب مردم را می‌دهد. چه کسی  جواب اشک‌های مردم را می‌دهد. رییس صدا و سیما باید بیاید و بگوید که باخت تیم ملی گردن صداوسیما است و ما از مردم عذرخواهی می‌کنیم.

 

* غیر از اوت دستی کار دیگری انجام ندادیم

سالیانه هشتاد میلیارد به کی‌روش دادیم و هیچ خروجی از او دریافت نکردیم. یک بانک در یک قرارداد تبلیغاتی به کی‌روش دو میلیون دلار پول داد. آیا از جدایی کی‌روش چه کسی ضرر کرده است. او یا ما؟ به خداوندی خدا قسم که او سود برده است. یک نفر بیاید الآن جواب بدهد که چرا یک منتقد نمی‌توانست به راحتی صحبت کند و بگوید چه بر سر فوتبال ایران می‌آید. چرا می‌گوییم کی‌روش بهترین مربی دنیاست. ما سالیان دور سانتر می‌کردیم همایون بهزادی سر می‌زد و بازی‌ها را می‌بردیم. بعد از آن کریم باوی، صمد مرفاوی و علی دایی به این گونه عمل می‌کردند.

 

الآن هم که سردار آزمون را آنجا گذاشته‌ایم و از هر جا توپ می‌گیریم برای او بلند ارسال می‌کنیم بدون هیچ تاکتیک و برنامه‌ای. وقتی گل خوردیم چه اتفاقی درشکل بازی تیم ملی رخ داد. چه برنامه‌ای برای جبران نتیجه داشتیم غیر از اینکه اوت دستی بیاندازیم یا اینکه بازی بلند انجام بدهیم.

 

* یک آدم بی‌هنر به ریش مردم ایران خواهد خندید

آقای برانکو که  احترام خاصی برای او قائل هستم، یکسال با ۱۳ بازیکن سر کرد و تیم را به زیبایی و به خوبی به فینال لیگ قهرمانان آسیا برد. آن وقت می‌بینیم این مربی بی‌هنر و بیعرضه و شارلاتان پرتغالی این همه پول از ما دریافت کرد اما هیچ‌کاری برای فوتبال ملی ایران انجام نداد. چرا یکبار با تیم‌های بزرگ بازی دوستانه انجام ندادیم چرا که پاداش آقایان به خطر می‌افتاد. اگر با چند تیم خوب بازی می‌کردیم باور بفرمایید این بلا سر تیم ملی ایران نمی‌آمد. او خواهد رفت و به ریش مردم ایران خواهد خندید.

  9 بهمن 1397
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 69312
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز