پیمانکار گیت ورزشگاه آزادی دستگیر شد/جزئیات عامل حادثه‌ی مرگبار در آزادی

دستگیری پیمانکار گیت ورزشگاه آزادی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال
به دنبال حادثه برق گرفتگی برای یک پسربچه در حین عبور از گیت ورزشگاه آزادی، رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اعلام ورود پلیس به این پرونده از دستگیری پیمانکار متخلف خبر داد.

سردار کیوان ظهیری در این‌باره گفت: شب گذشته پس از مرگ پسربچه هشت ساله به دلیل برق‌گرفتگی در گیت ورزشگاه آزادی، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفته و تیمی در کلانتری ۱۴۱ شهرک گلستان رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار داد.

 

وی با با بیان اینکه جسد این پسربچه به پزشکی قانونی انتقال داده شد، گفت: مقام قضایی نیز دستور رسیدگی به این پرونده را صادر کرد و در همین راستا مظنونین شناسایی و در همان شب پیمانکار متخلفی که اقدام به نصب داربست‌ها و آماده‌سازی گیت کرده بود، بازداشت شد.

 

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به تشکیل پرونده انتظامی برای این حادثه گفت: متهم دستگیر شده پس از انجام تحقیقات اولیه روانه دادسرا شده و تحقیقات پلیس در این زمینه ادامه دارد.

 

تصویری از عماد، که دیشب به دلیل برق‌گرفتگی بر اثر تماس با داربست‌های متصل به گیت‌های بلیت‌فروشی در ورزشگاه آزادی جان باخت.

 

جزئیات عامل حادثه‌ی مرگبار در آزادی

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی:این اتفاق هیچ ربطی به گیت‌های ورزشگاه ندارد

 

- بعد از نصب داربست‌ها افراد زیادی از بین آنها عبور کرده بود و مشکل خاصی ایجاد نشده بود. در این بازی به دلیل خیس بودن چمن زیر داربست فلزی زمانی که "عماد صفی‌یاری" قصد عبور از گیت‌های بلیت‌فروشی را داشته بر اثر تماس صورتش با میله‌های فلزی دچار برق‌گرفتگی می‌شود و متاسفانه جان خود را از دست می‌دهد.

 

- پیمانکاری که داربست‌های فلزی را نصب کرده بود به خاطر بی‌احتیاطی و برای محکم کردن نرده‌های داربست آنها را با سیم برق وصل محکم کرده که متاسفانه در این حادثه به خاطر خیس بودن چمن این اتفاق رخ می‌دهد بنابراین این مساله ارتباطی به گیت‌های ورزشگاه آزادی ندارد.

 

توضیح مدیر مجموعه ورزشی آزادی درباره مرگ پسر ۸ ساله 

قدرت‌الله سیفمدیر مجموعه ورزشی آزادی: درگذشت پسر ۸ ساله هیچ ربطی به گیت‌های ورودی ورزشگاه نداشت چرا که اولین گیت ورودی با مکانی که باعث فوت پسربچه شد ۵۰ متر فاصله داشته است.

 

- متاسفانه پیمانکاری که سال‌ها وظیفه نصب داربست‌ها را در ورزشگاه آزادی برعهده دارد، به واسطه خطای انسانی از یکی از تیر‌های برق به عنوان ستون استفاده کرده بود و اتصالی در تیر برق باعث این ضایعه دلخراش شد

 

صفی الله فغانپور، مسئول  امور حقوقی فدراسیون فوتبال:

- تاکنون هیچ احضاریه ای به فدراسیون فوتبال درباره برق گرفتگی پسربچه هشت ساله در ورزشگاه آزادی ارسال نشده است.

 

- فدراسیون و سازمان لیگ تنها مسئول برگزاری بازی و ناظر بر اجرای آن هستند و برق گرفتگی یک کودک در محیط ورزشگاه به آنها ارتباطی ندارد.

 

- مسئول گیت های ورزشگاه آزادی و بلیت فروشی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی بودند و آنها باید به این موضوع پاسخ بدهند.

 

حراست فدراسیون از پرسپولیس برای درگذشت کودک هوادار توضیح خواست
حراست فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای به صورت رسمی از شرکت توسعه و تجهیز و باشگاه پرسپولیس به خاطر درگذشت کودک هوادار توضیح خواست.

 

دیدار تیم‌های پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در هفته سوم لیگ برتر در شرایطی با برتری یک بر صفر سرخ‌پوشان تهرانی خاتمه یافت که در پایان این مسابقه یک هوادار ۸ ساله تیم فوتبال پرسپولیس پس از این مسابقه به خاطر برق‌گرفتگی درگذشت.

 

پس از این اتفاق حراست فدراسیون فوتبال امروز (سه‌شنبه) با ارسال نامه‌ای به شرکت تجهیز، ورزشگاه آزادی و باشگاه پرسپولیس (به عنوان میزبان دیدار شب گذشته) خواهان ارائه توضیحات مقتضی در این باره شد.

 

ادعای پیمانکار ۲۷ ساله آزادی بعد از دستگیری؛ برقکار من نبودم

▫️مرگ کودک ۸ ساله در ورزشگاه آزادی و بعد از دیدار پرسپولیس و صنعت نفت، همه را متاثر کرده است. هنوز جزئیات این اتفاق تلخ به صورت رسمی اعلام نشده است. پیمانکار ۲۷ ساله آزادی اما بلافاصله بعد از این اتفاق دستگیر شد. 

 

▫️مسئولان شرکت تجهیز و توسعه که عامل اصلی نگهداری و یا ساخت و ترمیم مکان های ورزشی هستند، اعلام کردند عامل این اتفاق پیمانکار ورزشگاه بود. او هم بعد از دستگیری در اولین توضیحاتش گفت: «من گناهکار نیستم چون برقکار ورزشگاه فرد دیگری بوده است.» 

 

یام تسلیت باشگاه استقلال بابت درگذشت عماد صفی‌یاری؛
درگذشت تلخ و غم‌انگیز عماد، کودک هشت ساله طرفدار فوتبال باعث تاثر فراوان اعضای باشگاه استقلال و میلیون‌ها هوادار این تیم شده است.


باشگاه استقلال این مصیبت را به خانواده صفی‌یاری تسلیت می‌گوید. اندوه از دست دادن عماد بر اثر یک سهل انگاری در واژه‌ها نمی‌گنجد؛ تنها می‌توان از خداوند برای خانواده ایشان صبری عظیم و برای آن مرحوم روحی شاد و آرام طلب کرد.

  26 شهریور 1398
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 73699
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز