دستور شفاهی وزارتخانه به استقلال و پرسپولیس
جذب بازیکن و‌ مربی خارجی ممنوع شد!

وزارت ورزش و جوانان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
گویا وزارت ورزش تصمیم دارد جذب بازیکن و مربی خارجی را برای دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس ممنوع کند.

 شکایت های مختلف ثبت شده در فیفا و صدور رای های مختلف و سنگین علیه تیمهای ایرانی، یکی از مواردی بوده که در چند سال گذشته سایه سنگینی بر فوتبال ایران انداخته و سبب خروج مقادیر ارزی زيادي از کشور شده است. 

 

از جمله اکنون که هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دوران بسیار مشکل و حساسی را پشت سر می گذارند و در خطر محرومیت های سنگین فیفا قرار دارند. مثل شکایت برانکو ایوانکوویچ و شفر از باشگاه پرسپولیس و استقلال تا شکایت بازیکنان مختلف خارجی که علی رغم نداشتن کیفیت لازم پول زيادي را طلب کرده اند.

 

این دو باشگاه در مجموع مبلغی نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان به طرف های خارجی بدهی دارند که در این وضعیت دشوار اقتصادی و کم بود منبع های مالی در کشور مشکلات زيادي را بوجود خواهد آورد.

 

شکست در پرونده های مختلف حقوقی و در نتیجه تحمیل بار فراوان مالی به این دو باشگاه سبب شد تا مهدی علی نژاد، معاون وزیر ورزش پیش از عید در یک برنامه تلویزیونی اعلام کند که وزارت ورزش تصمیم دارد قانونی برای دو استقلال و پرسپولیس وضع کند تا این دو نتوانند بدون تائید وزارت ورزش و تیم حقوقی آنها بازیکن یا مربی خارجی جذب کنند.

 

ولی اکنون اخبار متفاوتی به گوش می رسد. گویا مسعود سلطانی فر تصمیم دارد بعنوان رئیس مجمع دو باشگاه سرخابی بطور کل جذب بازیکن و مربی خارجی را بطور مقطعی برای استقلال و پرسپولیس ممنوع کند. جلوگیری از خروج ارز از کشور و همچنین ممانعت از تحمیل بار مالی اضافه به این دو باشگاه دلایل اخذ این تصمیم است.

 

هر چند که در این خصوص خبر رسمی تا به این جا منتشر نشده ولی نشان می دهد که وزارت ورزش به دنبال خروج تیمهای تحت مالکيت خود از بحران مالی و همچنین شکایت های گوناگون در فیفا است و این تصمیم را بعنوان یکی از راهکارها در نظر گرفته است.

  12 فروردین 1399
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 75882
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز