لیگ برتر فوتبال قطعا هفته اول تیرماه آغاز می‌شود/ جهانپور: برگزاری لیگ با رعایت پروتکل مشکلی ندارد

زمان برگزاری لیگ نوزدهم,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
مسابقات لیگ برتر فوتبال در تیرماه ۹۹ برگزار می شود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال از شروع لیگ برتر از هفته اول تیر ماه خبر داد.

 

پیش از این اعلام شده بود که با آغاز تمرین های باشگاه ها، مسابقات لیگ برتر فوتبال از هفته پایانی خرداد شروع می شود.

 

مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال امروز از شروع لیگ از هفته اول تیر ماه خبر داد. او در این مورد گفت: پیشنهاد ما این بود که مسابقات از هفته اول تیرماه شروع شود تا باشگاه ها زمان بیشتری را برای شروع لیگ داشته باشند.

 

جهانپور: برگزاری لیگ با رعایت پروتکل مشکلی ندارد/ احساس خطر کنیم یک گام به عقب برمی داریم

زمان برگزاری لیگ نوزدهم,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

کیانوش جهانپور در مورد آمار ویروس کرونا و این که میتوان گفت موج دوم در ایران اتفاق افتاده، گفت: خیر اینطور نیست. ما هم چنان در موج اول هستیم و در هفته ای گذشته در نمودار روی افول قرار داریم. از آنجا که اعداد خام است تحلیل هایی وجود دارد. شاید امروز ۸۵ درصد موارد خفیف و حتی بدون علایم را هم شناسایی کنیم بدین ترتیب خیز بیماری را شاهد نیستیم.

 

سخنگوی وزارت بهداشت در مورد این که در دنیا برای فعالیت های ورزشی سردرگمی وجود دارد و بنظر میرسد هنوز جمع بندی لازم صورت نگرفته، گفت: این بیماری جدید است و تجربه بشر هم محدود به همین دلیل نسخه واحدی در دنیا برای بازگشایی وجود ندارد ولی آنچه اتفاق افتاده این که ما جزء اولین کشورهایی هستیم که پروتکل بهداشتی را برای بازگشایی تهیه و ابلاغ کرده ایم.

 

جهانپور اظهار کرد: استنباط ما این است که میتوان این روند را انجام داد اما هر گاه احساس شود خطراتی متوجه ورزشکاران یا مقامات برگزاری است یک قدم بازگشت به عقب خواهیم داشت. پروتکل های بهداشتی موجود است اگر اتفاق غیرمترقبه ای نیفتد برای بازگشایی سالن ها در مناطق سفید و در همه رشته ها مشکلی نخواهیم داشت.

 

او که با برنامه ورزش و مردم گفتگو میکرد در مورد برگزاری لیگ فوتبال، گفت: برای شروع لیگ برتر از اول خردادماه مجوز برگزاری بدون حضور تماشاگر داده شده ولی این نکته را باید در نظر گرفت که دسته بندی های مختلفی برای رشته های ورزشی وجود دارد. در رشته های بدنسازی اگر شرایط مورد تائید باشد با رعایت پروتکل منعی برای بازگشایی وجود ندارد. از طرفی همه کارکنان باید پیش از بازگشایی تست PCR بدهند.

 

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: طبق ارزیابی در مناطق مختلف، در مناطق سفید محدودیتی نخواهیم داشت. شروع فعالیت در رشته های پربرخورد در شهرهای قرمز امکان پذیر نیست. چنانچه وضعیت ارزیابی تا پایان خردادماه مشکلی نداشته باشد شروع مسابقات بدون مشکل است.

 

او با اشاره به همکاري وزارت ورزش بیان کرد: همکاري خوبی با وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی ورزشی داشته ایم. دغدغه ما سلامت است و دوستان ان را درک کنند.

 

جهانپور در مورد این که با این شرایط مشکلی برای برگزاری لیگ فوتبال نیست، اظهار‌کرد: بر اساس روال فعلی از هفته پایانی خردادماه با رعایت پروتکل و بدون حضور تماشاگر امکان برگزاری لیگ هست ولی هر جا احساس خطر کنیم یک گام به عقب برمی داریم و آن جا توقف خواهیم کرد. کشورهای توسعه یافته هم همین روند را داشته اند.

  16 خرداد 1399
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 76413
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز