افشای قرارداد مربی که مبلغ قراردادش ۸ برابر شد

افشای قرارداد مربی که مبلغ قراردادش 8 برابر شد!/ بازیکنی که قرارداد دارد با چه مجوزی قراردادش 3 برابر می‌شود؟

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال گفت: مربی که سال ۹۷ دو میلیارد گرفته،‌ سال ۹۸ قراردادش هشت برابر شد.

به گزارش ساجد خبر، صادق درودگر در مورد تاثیر ایجنت‌ها روی بازار نقل و انتقالات اظهار داشت: اثراتی که روی لیگ ما وجود دارد به خاطر این است که ۵ ایجنت با هم اتحادیه‌ای را تشکیل داده‌اند و باشگاه‌ها را مدیریت می‌کنند و حتی برای باشگاه‌ها شرط قیمت نقل و انتقالات گذاشته‌اند.

درودگر در مورد این که گفته می‌شود ایجنت‌ها در یک هتل بالاشهر جمع می‌شوند و بازیکن ۳۰۰ میلیونی را می‌آورند و به باشگاه یک میلیارد می‌فروشند و ۷۰۰ میلیونی که اسمی از آن نیست بین خودشان پخش می‌شود، گفت: دقیقا چنین اتفاقاتی می‌افتد؟ حتی به بازیکن می‌گویند باید ایجنت خودت را عوض کنی و به باشگاه بزرگ بیایی.

 

وی افزود: من به عنوان یک مسئول نامه‌ای به آقایان نورشرق، بهاروند و نبی و سازمان لیگ نوشتم و تقاضا کردم بر اساس ماده ۵۰ اساسنامه فدراسیون فوتبال مربوط به کمیته تعیین وضعیت که نظارت و راهبرد ایجنت‌ها و رابطه آنها با بازیکنان برعهده‌اش است و همچنین طبق بند ۱۲ ماده ۲ آیین نامه داخلی خودشان باید با این‌ها برخورد و همه اینها را رصد کنند. از طریق فدراسیون فوتبال هم درخواست شده که اطلاعات مربوط به قرارداد بازیکنان در اختیار این کمیته قرار بگیرد و قطعا این مورد رصد خواهد شد.

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: یک مورد را هم به عنوان قیمت نقل و انتقالات به باشگاه‌ها الزام می‌کنند که پرداخت شود که غیرقانونی است. می‌خواهم بدانم باشگاهی که با بازیکن قرارداد زنده دارد به چه مجوزی می‌تواند قرارداد او را سه برابر کند وقتی بازیکن دو یا یک سال از قراردادش مانده است؟

وی در خصوص اینکه تیمی که کل بودجه‌اش ۱۰ میلیارد نیست یک بازیکن را به قیمت ۸ میلیارد می‌گیرد، عنوان کرد: شما فکر می‌کنید به خاطر این قانون(منع جذب بازیکن و مربی خارجی)است؟ نخیر، مربی‌ که سال ۹۷ یک میلیارد تومان گرفته، سال گذشته ۸ میلیارد گرفته و قراردادش ۸ برابر شده، امسال آمده درخواست دو برابر کرده است.

درودگر در گفت و گو با شبکه سوم و در مورد این که الان مربی داریم که سال قبل ۸ میلیارد گرفته و الان برای سه سال ۵۰ میلیارد درخواست کرده، گفت: من الان را نمی‌گویم. سال ۹۸ را عرض می‌کنم. مربی که سال ۹۷ دو میلیارد گرفته،‌ سال ۹۸، هشت و نیم میلیارد گرفته، این قانون آن زمان نبود. نابسامانی اقتصادی کشور همه جا را تحت تأثیر قرار داده، پراید ۱۲۰ میلیون تومان شده است.

  23 شهریور 1399
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 77603
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز