فغانی در لیست بین المللی فوتبال ایران/ قضاوت داور ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

علیرضا فغانی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان و جام ملت ها
علیرضا فغانی بار دیگر در لیست بین المللی فوتبال ایران قرار گرفت و با پرچم کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا قضاوت خواهد کرد.

علیرضا فغانی از حدود یکسال قبل به کشور استرالیا مهاجرت کرد و در رقابت های داخلی این کشور قضاوت می کند. او اما از ابتدای حضورش در استرالیا اعلام‌کرد که علاقه مند  زیر نظر ایران و با پرچم کشورمان همچنان در مسابقات بین المللی سوت بزند تا به جام جهانی برسد و بعنوان نماینده ایران در این تورنمنت بزرگ شرکت کند.

 

از چند ماه گذشته ولی شایعاتی درباره حذف نام علیرضا فغانی از لیست الیت داوران ایران به گوش می رسد. در این خصوص گفته می شود بعضی اعضای هیأت رییسه فدراسیون باتوجه به اقامت فغانی در استرالیا قصد داشتند نام فغانی را از لیست بین المللی ایران خارج کنند و داوران شاغل در لیگ برتر به عنوان سرلیست قرار بگیرند. این شایعات اگرچه چند بار تکذیب شد اما مشخص بود تلاش هایی در این خصوص صورت گرفته است.

 

یکی از افرادی که برای ماندن نام فغانی در لیست بین المللی ایران تلاش زيادي کرد اسماعیل صفیری رئیس کنونی کمیته داوران است. صفیری اعتقاد داشت که فغانی باید بعنوان افتخار فوتبال ایران در جهان هم چنان با نام ایران در رقابت های بین المللی شرکت کند و حالا ظاهرا تلاش های او نیز به ثمر نشسته است.

 

علیرضا فغانی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان و جام ملت ها

رضا غیاثی کارشناس باسابقه داوری فوتبال ایران با اعلام خبر حضور فغانی درلیست بین المللی گفته است: «خوشبختانه مطلع شدم پس ازاعتراضات جامعه داوری ایران وتلاش ها وپیگیری های آقای صفیری سرپرست کمیته داوران اقایان علیرضا فغانی، موعود بنیادی فر بعنوان داور ومحمد منصوری ومحمد رضا ابوالفضلی نیز ازسوی AFC برای قضاوت درمسابقات قهرمانی باشگاههای آسیا (منطقه شرق) به دوحه قطر دعوت شده اند.»

 

با این شرایط حالا بعد از مدت ها علیرضا فغانی بار دیگر بعنوان نماینده ایران در یک تورنمنت بین المللی حضور می یابد و رقابت های لیگ قهرمانان آسیا (AFC Champions League) در شرق قاره را سوت می زند. حضور موعود بنیادی فر دیگر داور ایرانی که به تازگی مدرک دکترای خود را نیز دریافت کرده و همچنین محمدرضا منصوری و محمدرضا ابوالفضلی نیز در رقابت های شرق آسیا اتفاق مهمی است.

 

حالا داوران ایرانی استارت کار خود برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را خواهند زد تا بار دیگر شاهد درخشش نام ایران در فوتبال جهان توسط قاضیان کم ادعا باشیم.

  26 مهر 1399
بخش : ورزشی / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 78020
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز