توصیه های پزشکی برای زائران سفر اربعین

پیاده روی اربعین,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
یک متخصص ارتوپد در توصیه به زائران اربعین ۹۷، به استفاده از کوله پشتی های سبک و استاندارد، کفش های مناسب و داشتن استراحت در بین مسیر تاکید کرد.

سید محمد جزایری متخصص ارتوپد در گفتگو با خبرنگار، در توصیه به زائران اربعین برای داشتن سفری مطلوب گفت: زائران کربلای معلی در سفر خود باید نکات ضروری درباره نوع کوله پشتی، کفش مناسب و غیره را رعایت کرده تا در سفر با دردهای جسمانی روبرو نشوند.

 

جزایری با اشاره به ویژگی کوله پشتی مناسب برای سفر اربعین عنوان کرد: بهتر است در مسیر از کوله پشتی های سبک استفاده کرده و از حمل وسایل غیر ضروری خودداری شود.

 

وی اضافه کرد: از سوی دیگر وزن کوله پشتی در دو طرف باید متعادل بوده و یک سمت سنگین تر نباشد تا موجب شانه درد نشود.

 

این متخصص ارتوپد با بیان اینکه زائران از کوله هایی با بند های سفت استفاده نکنند تا موجب آسیب به پوست شانه نشود، تصریح کرد: در صورتی که بند کوله پشتی باعث فشار به ناحیه شانه شد، بهتر است تا بین بند کوله و شانه از یک پارچه یا حوله استفاده شود.

 

جزایری با بیان اینکه برای پیشگیری از مشکلاتی از قبیل کمر درد از کوله پشتی های نرم استفاده شود، اظهار کرد: کوله پشتی باید نرم بوده تا علاوه بر آسیب نرساندن به پوست کمر موجب زخم شدن پوست و  ایجاد درد در این ناحیه نشود.

 

وی تاکید کرد: زائران سعی کنند از کوله پشتی های طولی استفاده نکرده و کوله های عرضی را با خود حمل کنند. بهتر است کوله پشتی به نحوی باشد که بین دو کتف قرار گرفته و روی مهره های ستون فقرات قرار نگیرد تا موجب کمر درد نشود.

 

این متخصص ارتوپد با اشاره به کفش مناسب برای پیاده روی اربعین تصریح کرد: زائران برای کاهش خستگی و دردهایی همچون پا درد از کفش های نرم، استاندارد و مقاوم که توانایی پیاده‌روی طولانی را داشته باشد، استفاده کنند.

 

جزایری تاکید کرد: بهتر است برای طی کردن این مسیر طولانی از کفش های بندی و محکم از جمله کتانی ها استفاده شده و از پوشیدن دمپایی یا صندل خودداری شود.

 

وی با بیان اینکه دمپایی ها به علت مقاوم نبودن احتمال آسیب به پا را افزایش می دهند و نباید در سفر اربعین از آن ها استفاده کرد، خاطرنشان کرد: پوشیدن دمپایی، صندل یا کفش های پاشنه دار احتمال پیچ خوردن پا و احساس درد در مچ را افزایش داده و ممکن است زائران با تورم روبرو شوند، به همین منظور از پوشیدن این نوع کفش ها خودداری شود.

 

این متخصص ارتوپد در پایان برای جلوگیری از خستگی در طول پیاده روی توصیه کرد: زائران سفر اربعین برای داشتن سفری مطلوب و بدون مشکل با سرعت کم قدم برداشته و مابین پیاده روی در فواصل مشخص، دقایقی استراحت داشته باشند.

 

جزایری اضافه کرد: داشتن چندین دقیقه استراحت برای زائران ضروری بوده و باعث رفع خستگی عضلات و تجدید قوا خواهد شد.

  28 مهر 1397
بخش : سلامت
کد خبر: 67238
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز تلگرام ساجدنیوز