معاون درمان وزارت بهداشت:
تعرفه‌های پزشکی متناسب با شرایط اقتصادی کشور رشد داشته است

قاسم جان بابایی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: افزایش تعرفه‌های پزشکی در این دوره نسبت به سال قبل بیشتر بوده و متناسب با شرایط اقتصادی کشور رشد داشته است. وزارت بهداشت نیز بر حفظ کیفیت خدمات سلامت نظارت می‌کند.

قاسم جان بابایی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار، درباره افزایش تعرفه‌های پزشکی در سال ۹۸ افزود: تعرفه‌های خدمات پزشکی توسط دولت اعلام می‌شود. ممکن است این تعرفه‌ها باعث ایجاد چالش‌هایی در ایجاد هزینه‌های سرباری برای ارائه کننده خدمات سلامت شود، اما این به معنی کاهش کیفیت خدمات سلامت نیست.

 

وی بیان کرد: سال‌های گذشته نیز تعرفه‌ها ۵ یا ۱۰ درصد افزایش داشته، اما کیفیت خدمات کاهش پیدا نکرده و از طرفی نظارت وزارت بهداشت در زمینه حفظ کیفیت خدمات سلامت انجام شده است تا حقوق مردم حفظ شود.

 

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: خدمات سلامت باید با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد. البته نرخی که وزارت بهداشت برای تعرفه‌های پزشکی پیشنهاد داد از این میزان بالاتر بود، ولی در نهایت دولت این افزایش تعرفه را تصویب کرده و وزارت بهداشت موظف است نظارت بر حفظ کیفیت خدمات سلامت را همانند گذشته انجام دهد.

 

سعید نمکی وزیر بهداشت نیز چهارشنبه گذشته در همین رابطه به خبرنگار سلامت ایرنا گفته بود: نمی ‌توان تصور کرد که افزایش تعرفه‌های پزشکی با افزایش سایر هزینه‌ها هماهنگ است، اما با توجه به اینکه مدت‌‌ها بود تعرفه‌های پزشکی افزایش پیدا نکرده بود، حداکثر میزان افزایش را در نظر گرفتیم تا با توجه به شرایط اقتصادی موجود، فشاری به مردم وارد نشود.

 

با تصویب هیات وزیران، تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۱۳۹۸ در بخش دولتی به طور میانگین ۱۰ و در بخش خصوصی ۱۳ درصد رشد داشته است.

  1 اردیبهشت 1398
بخش : سلامت
کد خبر: 70774
مرجع: ایرنا
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز