معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر:
نظارت بر داروخانه‌های هلال احمر آنلاین می‌شود/قیمت تمام شده خدمات مشخص شود

سازمان تدارکات پزشکی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
معاون بهداشت، درمان وتوانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: باید کلیه فرآیندها و ماموریت‌های این معاونت شفاف بوده و جملگی تحت مدیریت یکپارچه عمل شود.

دکتر بهمن سبحانی در همایش معاونین بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به برنامه‌های تدوین شده در راستای بهبود خدمت رسانی این معاونت به مردم اظهار داشت: باید در کلیه امور چه سخت افزاری و چه نرم افزاری در چارچوب یک برنامه واحد عمل شود.

 

وی ادامه داد: لازم است در حوزه‌های ماموریتی، فعالیت‌های ما بر اساس یک سامانه واحد انجام شود تا عملکرد استان‌ها و ارتباط آنها با ستاد کاملا شفاف باشد.

 

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر اضافه کرد: بر همین اساس توسعه شبکه فن‌آوری اطلاعات در دستور کار این معاونت قرار گرفته است. این مهم می‌تواند نقش مهمی را در شفاف سازی فرایندها و ماموریت‌ها ایفا کند.

 

سبحانی با اشاره به ضرورت نظارت بیشتر بر عملکرد داروخانه‌های هلال احمر گفت: قصد داریم نظارت آنلاین بر داروخانه‌ها را به فعل برسانیم. دراین فرایند کلیه عملکرد داروخانه ها تحت سامانه مدیریت آنلاین مورد بررسی و نظارت قرار خواهد گرفت.

 

وی ادامه داد: باید همه فرایندهای مالی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر شفاف باشد؛ بطوریکه قیمت تمام شده خدمات باید شفاف مشخص شود تا بتوانیم قیمت واقعی خدمات را احصا کنیم.

 

بنابر اعلام روابط عمومی هلال احمر، سبحانی با تاکید بر ضرورت خوداتکایی استان‌ها افزود: با توجه به شرایط ویژه کشور و نیاز به پرهیز از اتلاف منابع مالی، باید استان‌ها به سمت خوداتکایی حرکت کنند.

 

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر بحث آموزش و استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا را نیز بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: باید استفاده از تکنولوژی روز دنیا و آموزش نیروهای انسانی را متناسب با فعالیت‌ها و ماموریت‌های خود در دستور کار قرار دهیم.

 

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد که بتوانیم در ارائه خدمات بهتر و ارزان‌تر به جامعه هدف خود موفق ظاهر شویم.

 

  9 مهر 1398
بخش : سلامت
کد خبر: 73876
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز