افزایش مبتلایان کرونا در ایران به ۲۱ هزار نفر/ تعداد جان باختگان به ۱۶۸۵ نفر رسید

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام‌کرد: تا به حال ۲۱ هزار و ۶۳۸ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا (corona) مبتلا شده، هزار و ۶۸۵ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۷ هزار و ۹۱۳ نفر نیز بهبود یافته اند.

 کیانوش جهانپور روز یک شنبه(سوم فروردین ماه) در مورد آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن گفت: از ظهر روز گذشته تا امروز و بر اساس یافته های آزمایشگاهی، ۱۰۲۸ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و تا امروز ۲۱ هزار و ۶۳۸ بیمار مبتلا به این بیماری در کشور گزارش شده است.

 

او افزود: تا به حال ۷ هزار و ۹۱۳ نفر در کشور بهبود یافته اند.

 

جهانپور خاطرنشان کرد: متأسفانه با جان باختن ۱۲۹ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۱۶۸۵ نفر رسید.

 

او در مورد موارد جدید بیماران کووید ۱۹ در کشور به تفکیک استان ها اظهار‌کرد: تهران ۲۴۹ نفر، قم ۱۷ نفر، گیلان ۳۸ نفر، اصفهان ۸۷ نفر، البرز ۶۰ نفر، مازندران ۳۶ نفر، مرکزی ۳۶ نفر، قزوین ۲۹ نفر، گلستان ۱۰ نفر، خراسان رضوی ۴۲ نفر، فارس ۲۶ نفر، لرستان ۳۳ نفر، آذربایجان شرقی ۵۷ نفر، خوزستان ۲۲ نفر، یزد ۸۴ نفر، زنجان ۲۸ نفر، کردستان ۱۶ نفر، اردبیل ۱۹ نفر، کرمانشاه ۷ نفر، کرمان ۸ نفر، همدان ۱۹ نفر، سیستان و بلوچستان ۱۵ نفر، هرمزگان ۲ نفر، خراسان جنوبی ۱۵ نفر، چهارمحال و بختیاری ۲ نفر، ایلام ۱۷ نفر، آذربایجان غربی ۲۸ نفر، خراسان شمالی ۲۶ نفر به این ویروس مبتلا شده اند. استان هایی که نام آنها در لیست وجود ندارد، در فاصله ظهر روز گذشته تا امروز، مورد جدیدی از ابتلا به کووید ۱۹ در آن ها شناسایی و گزارش نشده است.

 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار کرد: طبق آخرین آمارها، حدود ۶۸ درصد از متوفیان اشخاص بالاتر از ۶۰ سال هستند و این نشان می دهد که باید توجه بیشتری به سالخوردگان در شرایط فعلی انجام دهیم. سفرها و دید و بازدید نوروزی از موارد عامل خطر برای سالمندان در این ایام است. همینطور با کاهش ترددهای شهری و بین شهری و مراودات می توانیم به قطع زنجیره این بیماری در کشور کمک کنیم.

 

جهانپور ادامه داد: متأسفانه با وجود همکاري های فراوان، گزارش هایی داریم که مردم در تهران و سایر شهرها در پارک ها و تفرجگاه ها حضور دارند و بعضی فکر می کنند این بیماری سراغ تمامی اشخاص به غیر خودشان می رود. این بیماری با کسی تعارف ندارد و عدم رعایت نکات بهداشت عمومی و شخصی و حضور در تجمعات میتواند سبب ابتلای اشخاص به این ویروس شود.

 

او گفت: تصمیم ایجاد هراس و نگرانی نداریم، ولی باید هشدار داد. درصورتی که کسی هنوز این بیماری را جدّي نگرفته، تصاویر و فیلم های کشورهای اروپایی را هم ببیند و نگاه کند که حتی در راهروها و محوطه های بیمارستانی در کشورهای اروپایی چه خبر است. دیدن این تصاویر سبب افزایش هوشیاری ما خواهد شد.

 

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  3 فروردین 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 75804
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز