شواهد تازه از احتمال وقفه در شیوع «کرونای جدید» با گرم شدن هوا

ویروس کرونا در تابستان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
پژوهشگران به شواهد تازه ای از احتمال وقفه در شیوع ویروس کرونای جدید با گرم شدن زمین در نیمکره شمالی دست یافته اند.

چهار گروه تحقیقی مستقل در آمریکا، استرالیا و کشور چین که در حال تحقیق بر روی اثرات دما و رطوبت هوا بر روی ویروس « کرونای جدید» و بیماری ناشی از آن « کووید- ۱۹» هستند می گویند بيش ترین شیوع این بیماری در مناطقی با آب و هوای سرد و خشک بوده است.

 

روزنامه وال استریت ژورنال نوشته در صورتی که نتیجه گیری این پژوهشگران درست باشد گرم شدن هوا در ماه های تابستان امکان دارد با وقفه در پیشروی ویروس «کرونا (corona) » در منطقه های معتدل و پرجمعیت نیمکره شمالی کره زمین همراه باشد.

 

بعضی از پژوهشگران گفته اند حتی در صورت وقوع این سناریو، « کووید- ۱۹» با افت مجدد دما و رطوبت در فصل پائیز که وضعیت مناسبی برای بقاء و انتقال ویروس « کرونای جدید» ( SARS- Cov- 2) پدید می آورد بازخواهد گشت.

 

این چهار مطالعه علمی که محققان یافته های آنرا زودتر در دسترس جامعه علمی قرار داده اند هنوز مورد داوری متخصصان مجله علمی (روندی که در مقاله های پژوهشی به آن داوری همتایان گفته می شود) قرار نگرفته اند.

 

دانشمندان آمریکایی گفته اند با در اختیار داشتن داده های بیشتر امکان دارد بتوان به کشف الگوهای فصلی در رفتار این ویروس نائل آمد و اقدام به پیش بینی شیوع بیماری و به کارگیری تدابیر مقتضی برای آن کرد.

 

این ۴ پژوهش، حاصل داده های جمع آوری شده از بیماران طی ۶ هفته نخست شیوع بیماری هستند، بدین ترتیب یافته های آن مقدماتی اند و باید در تفسیر آن ها جوانب احتیاط را در نظر گرفت.

 

بسياري از کارشناسان مسایل سلامت در سازمان جهانی بهداشت که جزء همکاران این مطالعات نبوده اند گفته اند هنوز برای رسیدن به جمع بندی در مورد رفتارهای فصلي ویروس کرونا (corona) زود است.

 

با آنکه بسياري از دیگر گونه های ویروس کرونا که سبب ایجاد آنفولانزا و سرما خوردگی های عادی میشوند رفتار فصلي دارند کارشناسان مسایل پزشکی می گویند این شواهد برای قضاوت در مورد الگوی رفتار فصلی کرونای جدید کافی نیست.

  5 فروردین 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 75815
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز