اهدای داروی «آویگان» توسط ژاپن به ایران/ فروش داروی ژاپنی در بازار سیاه

داروی آویگان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
وزیر خارجه ژاپن از اهدای داروی ضد آنفلوآنزای« آویگان»( Avigan) که با اسم عمومی«فاوی پیراویر» (favipiravir) به ایران خبر داد.

« توشیمیتسو موتگی» روز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در توکیو گفت: بلغارستان، جمهوری چک، اندونزی، ایران، میانمار، عربستان سعودی و ترکیه من جمله ۲۰ کشور دریافت کننده این دارو هستند که هم اینک تحت آزمایش های بالینی قرار دارد.

 

او با اشاره به این که ۳۰ کشور دیگر نیز خواهان دریافت این دارو هستند اظهار امیدوار کرد این کشورها بتوانند از این دارو برای معالجه بیماران مبتلا به ویروس کرونا (corona) استفاده کنند.

 

کیودو گزارش کرده است ژاپن برای خرید و توزیع داروی آویگان که ساخت یکی از شرکتهای این کشور است یک میلیارد دلار کمک مالی در اختیار سازمان ملل متحد قرار می دهد.

 

وزیر امور خارجه ژاپن خاطر نشان کرد کشورش با کشورهای علاقمند همکاري خواهد کرد تا تحقیقات بالینی در خصوص داروی آویگان در سطح بین المللی گسترش یابد.

 

پژوهشگران دانشگاه ووهان کانون شیوع ویروس کرونا در کشور چین و سایر موسسات چینی گفته اند این دارو برای درمان بیماران ویروس کرونا مؤثر است بالاخص برای افرادی که علایم خفیف این بیماری را دارند.

 

فروش داروی آویگان در بازار سیاه

برترین ها به نقل از کانال پزشکان طرح نوشت: دلالان بازار سیاه، پس از فروش قرص تامیفلو، هم اکنون اقدام به عرضه و فروش قرص آویگان ژاپنی (برند اصلی فاویپیراویر) به قیمت نجومی نموده اند.

 

این قرص موجود در تصویر، برخلاف داروی فاویپیراویر تولید جدید داخل کشور که مواد اولیه آن از چین وارد می شود، تولید شرکت "فوجی فیلم" ژاپن و به عبارتی داروی اصلی میباشد.

 

نکته عجیب اینجاست که طبق اعلام شرکت فوجی، این دارو هیچگونه فروشی در بازار داخل و خارج ژاپن نداشته و فقط جهت استفاده بیماران بستری، تعدادی از آن از طریق کانالی خاص بطور رایگان به ایران #اهداء شده است.

 

سئوال اینست که در شرایطی که این داروی ژاپنی حتی در بیمارستانهای سانتر کرونای ایران نیز پیدا نمی شود، چگونه با قیمت میلیونی و آن هم با این سرعت، سر از بازار سیاه در آورده است!!؟

 

داروی آویگان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

 

  19 فروردین 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 75945
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز