۱۸۰۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/افزایش مبتلایان به کرونا در لرستان

آخرین وضعیت بروز کرونا در کشور,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۲۰ هزار و ۱۹۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۹۸۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت بروز کرونا در کشور را تشریح کرد و گفت: مجموع مبتلایان کرونا در کشور به بیش از۱۲۰ هزار نفر رسید.

 

به گزارش ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور گفت:  از دیروز تا امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۸۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

 

به گفته وی، از بین مبتلایان جدید، ۳۴۰ مورد بستری و ۱۴۶۶ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

 

وی افزود: به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۰ هزار و ۱۹۸ نفر رسید.

 

جهانپور همچنین گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۶ هزار و ۹۸۸ نفر رسید.

 

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: خوشبختانه تا کنون ۹۴ هزار و ۴۶۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

 

وی ادامه داد:  ۲۷۰۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 

جهانپور افزود: تا کنون ۶۸۶ هزار و ۹۳۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر لزوم رعایت موازین بهداشت فردی و اجتماعی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، گفت: وضعیت استان خوزستان همچنان قرمز است و استان لرستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:افزایش مبتلایان به کرونا در لرستان/ فوتی‌ها به ۱۴۶ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از ثبت ۱۳۴ مورد جدید ابتلا به بیماری کرونا در لرستان خبر داد و گفت: متاسفانه تاکنون ۱۴۶ نفر در استان به علت این بیماری جان خود را از دست داده اند.

آخرین وضعیت بروز کرونا در کشور,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

 محمدرضا نیکبخت امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به کرونا در لرستان، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته از ۶۴۳ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های مرجع استان، ۱۳۴ نفر به آمار مبتلایان به کرونا در لرستان اضافه شده است.

 

وی گفت: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته در لرستان یک نفر جان باخته به علت کرونا داشته‌ایم.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه متأسفانه تا کنون تعداد ۱۴۶ نفر از هم استانی‌ها به علت کرونا جان باخته‌اند، افزود: تاکنون ۱۷ هزار و ۷۵ نمونه از بیماران مشکوک به کرونا در استان لرستان به آزمایشگاه مرجع ارسال شده که تعداد ۱۴ هزار و ۵۹۶ نمونه پاسخ داده شده که از این عدد ۳ هزار و ۱۵۹ مورد مثبت و ۱۱ هزار و ۴۳۷ نمونه منفی اعلام شده است.

 

نیکبخت گفت: تعداد ۴۸ نفر مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت‌های پزشکی و درمانی هستند.

 

وی تصریح کرد: از ابتدا تاکنون تعداد ۲ هزار و ۹۵۶ نفر که در لرستان مبتلا به کرونا بوده‌اند پس از درمان به بهبودی کامل دست یافته‌اند.

 

  28 اردیبهشت 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 76284
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز