از هر ۱۰ اصفهانی ۳ نفر ناقل کرونا هستند
در هر ۱۵ دقیقه، دو نفر در اثر کرونا می‌میرند/ اعمال محدودیت درشهرهای قرمز

آخرین وضعیت کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
عضو ستادملی مقابله با کرونا با بیان اینکهاز هر ده اصفهانی ۳ نفر ناقل بیماری کرونا هستند، گفت: بیماری به درجه‌های بی علامت، علامت خفیف و علامت دار تقسیم بندی می‌شود.

محمدرضا محبوب فر در گفت و گو با مهر با اشاره به شروع موج دوم بیماری کرونا در کشور اظهار داشت: در اسفندماه، موج اول بیماری، کشور را فراگرفت و متأسفانه در طی یک ماه اخیر همزمان با بازگشایی‌ها و رفع محدودیت و ممنوعیت‌ها کشور وارد موج دوم بیماری کرونا شده است.

 

وی افزود: در این لحظه متأسفانه از هر ده اصفهانی ۳ نفر ناقل بیماری کرونا هستند و بیماری به درجه‌های بی علامت، علامت خفیف و علامت دار تقسیم بندی می‌شود.

 

این اپیدمیولوژیست، وضعیت بیماری کرونا را در استان اصفهان، مناسب ارزیابی نکرد و گفت: اگرچه وضعیت بیماری کرونا در استان اصفهان قرمز و هشدار نیست اما در برخی از شهرستان‌ها مانند شاهین شهر و فریدن وضعیت نگران کننده است.

 

در استان‌های قرمز از هر ده نفر، ۴ نفر به کرونا مبتلا هستند

محبوب فر با اعلام اینکه در استان‌های قرمز از هر ده نفر، ۴ نفر به بیماری کرونا مبتلا هستند، بیان داشت: بیماران از علائم مشهود و خفیف تا فقدان علامت تقسیم بندی می‌شوند.

 

وی اضافه کرد: با فراگیر شدن بیماری کرونا در کشور مرگ و میرها هم افزایش یافته است و حتی این روزها شاهد مرگ و میرهای سه رقمی هستیم که در موج اول کرونا مشاهده نشد.

 

در هر ۱۵ دقیقه، دو نفر در اثر کرونا می‌میرند

این عضو ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا با اشاره به اینکه ویروس کرونا جهش یافته و در بسیاری از کشورها مانند ایران با ویروس جدیدی رو به رو هستیم، تصریح کرد: جامعه هدف ویروس جدید کرونا کودکان، بزرگسالان و مادران باردار است.

 

دولت برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ضمانت اجرایی تعریف کند

محبوب فر با تاکید بر تقویت سرمایه‌های اجتماعی، گفت: لازم است دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی که توسط وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا به جامعه ابلاغ شده از طریق نهادهای حاکمیتی و دولت، ضمانت اجرایی پیدا کند چرا که رعایت این دستورالعمل‌ها در ماهیت خود به هیچ گونه الزام و اجباری پایبند نیست.

 

وی از رسانه‌ها و فعالان اجتماعی درخواست کرد کمک کنند تا در شرایط کنونی، استفاده از ماسک و دستکش، وسایل حفاظتی، شستشوی مکرر دست‌ها و رعایت فاصله گذاری فیزیکی با جدیت و در قالب پویش‌هایی در سطح جامعه فراگیر شود و گفت: توصیه به استفاده از ماسک که ۶۰ درصد احتمال بیماری را کاهش می‌دهد.

 

عضو انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقا سلامت ایران تصریح کرد: با به کارگیری ماسک و رعایت فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از وسایل محافظتی و ضدعفونی کننده به طور همزمان، می‌توان تا ۹۹ درصد از ابتلاء به این بیماری پیشگیری کرد.

 

 

اعمال محدودیت درشهرهای قرمز/۵۳۰بیمار کرونایی درگلستان بستری هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در حال حاضر ۵۳۰ بیمار کرونایی در گلستان بستری بوده که ۲۳۰ نفر آن ها در بیمارستان های گنبدکاووس هستند.

آخرین وضعیت کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

 

عبدالرضا فاضل در گفتگو با مهر اظهارکرد: در حال حاضر ۵۳۰ بیمار کرونایی در گلستان بستری بوده که ۲۳۰ نفر آنها در بیمارستان های گنبدکاووس تحت درمان هستند.

 

وی اضافه کرد: بیمارستان های گنبدکاووس هم اکنون ظرفیت پذیرش بیماران را داشته اما احتمال پر شدن آن تا روزهای آینده وجود دارد.

 

فاضل با بیان این که هفت شهر گلستان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد، افزود: روز گذشته ۹۲ بیمار در استان بستری شده و ۷۸ بیمار هم مرخص شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: پیش بینی می شود روند افزایشی کرونا تا آخر هفته ادامه داشته باشد و ممکن است کل استان در وضعیت قرمز قرار بگیرد.

 

وی تصریح کرد: در شهرهای قرمز محدودیت بیست و یک گانه اعمال خواهد شد که شامل تعطیلی پاساژها و مراکز خرید، تعطیلی باشگاه های ورزشی، تعطیلی مساجد، تعطیلی بازارهای هفتگی، تعطیلی تالارهای پذیرایی، محدودیت برگزاری مراسم در اماکن خصوصی و غیره، محدودیت برای آرایشگاه های مردانه، تعطیلی آرایشگاه های زنانه، تعطیلی مهدکودک ها، تعطیلی مراکز آموزشی، فعالیت رستوران ها صرفاً به صورت بیرون بر، تعطیلی سینماها و تئاتر، تعطیلی استخرها، ممانعت از ورود افراد بدون ماسک به درون اتوبوس، تاکسی و غیره، تعطیلی بازارچه های مرزی، پارک های کودکان و غیره است.

  8 تیر 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 76699
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز