متخلفین کرونایی چگونه شناسایی و جریمه می‌‌شوند؟/ جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای کتمان بیماری کرونا

جریمه برای بیماران کرونایی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شیوه جریمه کردن ناقضان پروتکل های بهداشتی را شرح داد و گفت:وجوه جریمه برای مبارزه با کرونا هزینه می شود.

مهندس محسن فرهادی در گفتگو با تسنیم، در رابطه جریمه های کرونایی که صبح امروز از طرف رییس جمهور اعلام شده است، خاطرنشان کرد:این مصوبه فعلاً در استان تهران لازم الاجراست و دو محور عمده دارد؛ یک بخش کسانی هستند که به کرونا (corona) مبتلا هستند اما آن را مخفی می کنند و به سر کار می روند و یا افردی که به کرونا مبتلا میشوند اما اجبارا در محل کار حاضر می شوند. این افراد شاغل در بخش دولتی یا خصوصی هستند که برای هر فردی که بر خلاف مصوبه عمل کند ۲۰۰ هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

 

وی ادامه داد:بخش دیگری از متخلفین که جریمه می شوند ، افرادی هستند که ماسک نمی زنند؛ افرادی مانند رانندگان تاکسی ها و اتوبوس ها و متصدیان فروش در فروشگاه ها که به ارائه خدمت می پردازند اگر ماسک نزنند جریمه خواهند شد و متصدیان فروش متخطی نیز علاوه بر جریمه، مطابق مقررات قبلی با توقف فعالیت خود روبرو خواهند شد.

 

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در جواب به این سؤال که چه کسانی بر رعایت پروتکل ها نظارت خواهند کرد، اعلام کرد :در ادارات، رؤسا و مدیران اداره طبق سلسله مراتبی که وجود دارد و در فروشگاه ها نیز نیروهای بهداشتی و نظارتی بر رعایت پروتکل ها نظارت خواهند داشت.

 

وی خاطر نشان کرد :افرادی که در خیابان ماسک نمی زنند نیز با روش های نیروی انتظامی شناسایی و جریمه می شوند. برای مثال می توان با عکس گرفتن توسط دوربین ها، افراد را شناسایی کرد و هویت این افراد، شناسایی و برای آن ها پیام جریمه ارسال خواهد شد.

 

فرهادی بیان کرد :افراد متخلف، دو هفته زمان دارند تا در شماره حسابی که وزارت بهداشت اعلام می کند جریمه واریز کنند و این وجوه جریمه نیز برای مقابله با کرونا هزینه می شود.

 

استاندار تهران خبر داد: جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای کتمان بیماری کرونا/ پلمب در انتظار اصناف متخلف

استاندار تهران جرایم مربوط به عدم رعایت محدودیت های کرونایی را تشریح کرد.

جریمه برای بیماران کرونایی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد اعمال جرایم کرونایی اظهار داشت:کسانی که مبتلا به کرونا شده اند؛ اگر در اجتماع حاضر شده و شناسایی شوند ۲۰۰ هزار تومان جریمه می شوند.

 

 

وی با اشاره به ضرورت استفاده از ماسک توسط همه افراد جامعه، افزود: اصناف هم بایستی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند که در صورت تخلف بار اول تذکر دریافت می کنند، در مرحله دوم در صورت عدم رعایت ۳۰۰ هزار تومان جریمه، در مرحله سوم یک میلیون تومان و در مرحله چهارم پلمب می شوند.

 

 

استاندار تهران تاکید کرد: در مورد واحدهایی که خدمات عمومی ارائه می دهند از جمله تاکسی و اتوبوس اگر خودشان رعایت نکنند ۱۰۰ هزار تومان و اگر مسافرین رعایت نکنند به ازای هر مسافر ۲۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

 

 

محسنی بندپی همچنین تاکید کرد: در مورد ادارات نیز به همین نحو عدم رعایت استفاده از ماسک تخلف محسوب می شود، از همه شهروندان انتظار داریم که با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی شرایطی فراهم کنند تا زمینه کاهش شیوع کرونا فراهم شود.

  19 مهر 1399
بخش : سلامت / جامعه
کد خبر: 77920
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز