ایران 3 - کانادا 2؛ بازگشت رویایی در توکیو

تیم ملی والیبال ایران دومین بازی خود در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ را با پیروزی مقابل کانادا پشت سر گذاشت.

دومین بازی ایران تیم ملی والیبال ایران در مسابقات انتخابی المپیک 2016 از ساعت 5:40 امروز (یکشنبه) مقابل کانادا آغاز شد. تیم ملی کانادا ظهر دیروز با ارائه یک بازی قابل قبول مقابل لهستان، 3 بر 2 از قهرمان جهان شکست خورد.

ترکیب تیم ملی ایران مثل بازی نخست مقابل استرالیا، متشکل از  سعید معروف، امیر غفور، محتبی میرزاجان‌پور، میلاد عبادی‌پور، عادل غلامی، محمد موسوی و فرهاد ظریف (لیبرو) بود. توصیه رائول لوزانو در این بازی استفاده از پاس‌های سرعتی برای جا گذاشتن مدافعان کانادایی بود و در مقابل به نظر می‌رسید که کانادایی‌ها علاقه خاصی به پاس‌های دوبله و بلند دارند.

ثبت امتیاز 13 بر 9 به سود کانادا، لوزانو را مجبور به استفاده از نخستین وقت استراحت فنی خود کرد که نتیجه آن کسب 3 امتیاز متوالی برای ایران بود. در امتیازهای پایانی بازی، حمزه زرینی جای مجتبی میرزاجان‌پور را گرفت. بازیکنان ایران به خاطر شکست 3 بر صفر مقابل کانادا در جام جهانی 2015، انگیزه زیادی برای پیروزی مقابل حریف آمریکای شمالی خود داشتند ولی نتیجه ست نخست این دیدار 29 بر 27 به سود کانادا بود.

بازیکنان کانادا در ست دوم هم از فیزیک بدنی و میانگین قد بلند خود در حمله و دفاع روز تور استفاده کردند. با اضافه شدن اختلاف امتیازات به سود کانادا، مهدی مهدوی، شهرام محمودی و فرهاد قائمی به جای معروف، غفور و زرینی به کار گرفته شدند. سرویس‌های بی‌نقص محمد موسوی، 5 امتیاز متوالی را برای ایران به دنبال داشت و نتیجه 18 بر 15 به سود کانادا شد. در ادامه بازی، معرف و غفور به زمین بازگشتند ولی برتری تیم ملی کانادا همچنان ادامه داشت. شاگردان گلن هوگ، روز گذشته هم تیم ملی لهستان را غافلگیر کردند. در نهایت ست دوم نیز 25 بر 19 به سود کانادا تمام شد.

تیم کانادا در پایان این ست 31 امتیاز از حمله، 5 امتیاز از دفاع، 6 امتیاز از سرویس و 13 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد. تیم ملی ایران نیز تا پایان ست دوم، 30 امتیاز از حمله، 3 امتیاز از دفاع، 3 امتیاز از سرویس و 10 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد.

در ست سوم، تیم ایران عملکرد بهتری در دفاع روی تور داشت و بازیکنان کانادا هم با زیاد شدن اختلاف امتیازات از تلاش خود برای پیروزی کم کردند، ضمن اینکه توپ‌گیری، یکی از نقاط قوت مهم بازیکنان کانادا در طول بازی بود. این ست با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران به پایان رسید.

تیم کانادا در پایان این ست 42 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع، 6 امتیاز از سرویس و 19 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند. تیم ملی ایران نیز تا پایان ست دوم، 43 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع، 3 امتیاز از سرویس و 18 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند.

در ست چهارم، بازیکنان ایران با روحیه بهتری بازی را شروع کردند. در مقابل تیم کانادا هم با دفاع روی تور خوب و توپ‌گیری داخل میدان، تعادل بازی را برقرار می‌کرد. قدرت بدنی بازیکنان کانادا، نقطه قوت آنها و استفاده ازحملات سرعتی و اسپک‌های دو سر آنتن، نقطه برتری ایران بود. گلن هوگ در امتیاز 23 بر 20 به سود ایران، تقاضای وقت استراحت کرد تا همه تلاش خود را برای برگرداندن بازی کرده باشد. نتیجه این س 25 بر 21 به سود ایران تمام شد تا کار به ست پنجم کشیده شود.

تیم کانادا در پایان این ست 56 امتیاز از حمله، 10 امتیاز از دفاع، 6 امتیاز از سرویس و 23 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند. تیم ملی ایران نیز تا پایان ست دوم، 64 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع، 5 امتیاز از سرویس و 20 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند.

تیم ایران پس از 2 ست پیروزی، ست پنجم را با روحیه بهتری شروع کرد و امتیازات اولیه ست را به خود اختصاص داد اما در ادامه باز هم بازیکنان کانادا باز هم از توپگیری‌های خود استفاده کردند و بازی را در امتیاز 10 به تساوی کشاندند. سرویس خوب مهدی مهدوی امتیاز 13 را به ایران داد و شاگردان دومین بازی خود را با نتیجه 3 بر 2 پیروز شدند. نتیجه ست پنجم 16 بر 14 به سود ایران بود.

تیم کانادا در پایان این بازی 56 امتیاز از حمله، 10 امتیاز از دفاع، 6 امتیاز از سرویس و 23 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند. تیم ملی ایران نیز تا پایان ست دوم، 64 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع، 5 امتیاز از سرویس و 20 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند.

تیم ملی ایران فردا استراحت می‌کند و در سومین بازی خود از ساعت 11 صبح روز سه‌شنبه 11 خرداد به مصاف فرانسه می‌رود.

  9 خرداد 1395
بخش : اخبار داغ / توپ و تور
کد خبر: 54274
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم فاتح جام جهانی 2018 خواهد بود


ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز