جنتی: اکران «50 کیلو آلبالو» اشتباه بود، آلبوم محمدرضا شجریان باید منتشر می شد

وزیر ارشاد گفت: شورای صدور پروانه نمایش مجوز اکران «پنجاه کیلو آلبالو» را داده و این فیلم اکران شد. من هم که همه فیلم‌های سینمایی را نمی‌بینم چون حوزه مربوط به خودش این آثار را می‌بیند. اما بعد از اکران فیلم و انتشار بعضی اعتراضات در مطبوعات متوجه شدم این اعتراضات درست است!
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره‌ی حواشی سه فیلم سینمایی سخن گفت.

علی جنتی در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود به دلیل حاشیه‌های فیلم «پنجاه کیلو آلبالو» دستور تغییر اعضای دو شورای پروانه ساخت و نمایش را داده است، تأکید کرد: چنین دستوری نداده‌ام.

وی درباره توقیف این فیلم در شهرستان‌ها و ممانعت از راهیابی آن به شبکه نمایش خانگی در حالیکه کمتر سابقه داشته است، فیلمی با وجود اکران میلیاردی توقیف شود،توضیح داد: ما یک شورای صدور پروانه ساخت داریم که در آن افرادی که از نظر حرفه‌ای فیلمنامه و سینما را می‌شناسند، درباره پروانه ساخت فیلم‌ها تصمیم می‌گیرند و در کنار این؛ شورای صدور پروانه نمایش را هم داریم که معمولا افراد فرهیخته‌ای عضو آن هستند و مجوز نمایش فیلم‌ها را صادر می‌کنند اما در مورد این فیلم باید بگویم که این اثر از زیر دستشان در رفته است و گاهی چنین اتفاقاتی می‌افتد.

جنتی اضافه کرد: به هر حال شورای صدور پروانه نمایش مجوز اکران «پنجاه کیلو آلبالو» را داده و این فیلم اکران شد. من هم که همه فیلم‌های سینمایی را نمی‌بینم چون حوزه مربوط به خودش این آثار را می‌بیند. اما بعد از اکران فیلم و انتشار بعضی اعتراضات در مطبوعات متوجه شدم این اعتراضات درست است ! چون این فیلم از نظر محتوا اشکالاتی دارد و در آن، روابط ناسالم و نامتعارف و مغایر ارزش‌های اخلاقی و اسلامی دیده می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: علاوه بر این‌ها آرایش‌های بسیار غلیظ و نامناسب در این فیلم، الگوسازی‌های نادرستی ایجاد کرده است. بنابراین اگر قبل از اکران این فیلم را دیده بودم اجازه اکران آن را نمی‌دادم. اما چون فیلم به نمایش درآمده بود لازم بود بعد از دیدن آن واکنشی نشان بدهم وگرنه احساس می‌شد من هم این فیلم را تأیید کرده‌ام.

جنتی اضافه کرد: به هر حال باید در مورد اکران این فیلم در شهرستان‌ها و توزیع آن در شبکه نمایش خانگی فکری کنیم تا خسارات کمتر شود.

وزیر ارشاد در پاسخ به پرسشی درباره موسیقی دو فیلم «فروشنده» و «بارکد» که موسیقی فیلم اول توسط یکی از دوستان شاهین نجفی کار شده و موسیقی فیلم «بارکد» هم توسط خواننده پاپ «یاس» خوانده شده است، گفت: هر دو فیلم را دیده‌ام و هیچ‌کدام مشکل عمده‌ای از نظر محتوایی ندارند، اما به موسیقی‌شان دقت نکرده‌ام و توجه شما باعث شد تا این موضوع را دنبال کنیم.

جنتی درباره توقیف فیلم‌های سینمایی به دلیل پخش تیزرشان در شبکه‌های ماهواره‌ای تصریح کرد: ممکن است این موضوع به حوزه سینمایی ابلاغ شده باشد اما من چنین چیزی ندیده‌ام. البته به خود تهیه‌کنندگان گفته‌ایم که نباید به شبکه‌های ماهواره‌ای تیزر بدهند و باید با صداوسیما توافق کنیم تا تسهیلات ویژه‌ای با قیمت بسیار ارزان‌تر از آگهی‌های تجاری به فیلم‌های سینمایی بدهند تا دیگر لازم نباشد تیزر این فیلم‌ها در شبکه‌های خارج از کشور پخش شود.

وزیر ارشاد در پاسخ به پرسشی درباره مجوز انتشار آلبوم جدید محمدرضا شجریان نیز گفت: این آلبوم مجوز داشته و باید منتشر می‌شد.

  18 خرداد 1395
بخش : اخبار داغ / فرهنگی
کد خبر: 54481
مرجع: ایسنا
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز