واکنش به برخورد نیروهای یگان ویژه با یک عکاس

در مراسم افتتاحیه موزه لوور در تهران که با حضور مهمانان خارجی برگزار شد، یگان ویژه موزه ملی برخورد نامناسبی با یکی از عکاس‌های رسانه‌های داخلی داشتند که حواشی و اعتراض‌های زیادی را از سوی اهالی رسانه به دنبال داشت.

 مراسم افتتاحیه موزه لوور در تهران در تاریخ ۱۴ اسنفند ماه با حواشی هم همراه شد. انتشار تصاویری از برخورد نامناسب فیزیکی با عکاس خبری خبرگزاری تسنیم، آن هم در حضور مقامات مسوول کشورهای خارجی واکنش‌های زیادی از سوی اصحاب رسانه و قلم را به دنبال داشت؛ تا جایی که رییس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی در نامه‌ای به فرمانده یگان حفاظت خواستار برخورد قانونی با عوامل مقصر و متخلف در برخورد فیزیکی نیروهای یگان با این عکاس خبری شد.

در نامه‌ای که از سوی روح‌الله مهدی‌نژاد، رییس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، خطاب به سردار امیر رحمت‌اللهی فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی نوشته شده، آمده است که «ضمن قدردانی از تلاش نیروهای زحمتکش آن یگان، به استحضار جنابعالی می‌رساند روز دوشنبه ۹۶/۱۲/۱۴ در جریان مراسم افتتاحیه نمایشگاه موزه لوور در تهران، اتفاقاتی رخ داد که متأسفانه موجب مخدوش شدن چهره سازمان نزد اهالی رسانه و سایر مهمانان این مراسم شد. برخورد فیزیکی و خشن نیروهای یگان حفاظت در موزه ملی با عرفان کوچاری عکاس خبرگزاری تسنیم که یکی از عکاسان فعال جامعه رسانه‌ای است موجب بهت و تعجب شرکت‌کنندگان در این مراسم شد و تصویر ناخوشایندی در برابر نگاه مهمانان فرانسوی از جمله وزیر امور خارجه فرانسه قرار داد؛ لذا جا دارد حسب دستور معاون رییس‌جمهوری و رییس‌سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، ضمن برخورد قانونی با عوامل مقصر و متخلف در این زمینه، به‌ نحو مقتضی از عکاس خبرگزاری تسنیم عذرخواهی و دلجویی شود و همچنین نتیجه اقدامات انجام‌شده در اختیار این مرکز قرار گیرد تا به خبرنگاران اعلام و در رسانه‌ها منتشر شود.»

واکنش رسمی به برخوردهای نامناسبی که بعضا با خبرنگاران و عکاسان خبری انجام می‌شود، می‌تواند نویدبخش کاهش و حتی توقف چنین رفتارهایی باشد. چندی پیش نیز برخورد نامناسب فرماندار گلپایگان با یک خبرنگار با واکنش‌های رسمی همراه و منجر به اخراج این مقام مسوول شد.

  17 اسفند 1396
بخش : اخبار داغ / فرهنگی
کد خبر: 62036
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز تلگرام ساجدنیوز