مقصد ظریف بعد از وزارت خارجه کجاست؟

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2021/02/11/2/3057284.jpg

محمد جواد ظریف تاکنون در مواضع علنی خود اصلا تمایلی به نامزدی در انتخابات نشان نداده است. البته او برای پذیرفتن وزارت خارجه یک دولت همسو پیش از این به نوعی ابراز تمایل و آمادگی کرده است.

مقصد ظریف بعد از وزارت خارجه کجاست؟!

محمد جواد ظریف تاکنون در مواضع علنی خود اصلا تمایلی به نامزدی در انتخابات نشان نداده است. البته او برای پذیرفتن وزارت خارجه یک دولت همسو پیش از این به نوعی ابراز تمایل و آمادگی کرده است. با این وجود برخی از فعالین سیاسی معتقدند که محمد جواد ظریف علاقه شخصی بیشتری دارد که بعد از وزارت خارجه دوباره به سازمان ملل به عنوان سفیر ایران مشغول به کار شود. برخی دیگر از فعالین سیاسی نیز معتقدند که ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری نهایتا ورود خواهد کرد و اصلاح طلبان و بخشی از اعتدالیون برای ورود او به انتخابات ریاست جمهوری تلاش جدی را آغاز کرده اند.

مراجع تقلید واسطه حضور آیت الله رئیسی در انتخابات ۱۴۰۰؟!

باوجود اینکه تاکنون آیت الله رئیسی ورود به انتخابات ریاست جمهوری را با قاطعیت رد کرده ولی برخی از هوادران وی همچنان امیدوار هستند که او برای ۱۴۰۰ وارد رقابت های انتخاباتی بشود. در این میان برخی ناظرین سیاسی نیز حضور آیت الله رئیسی برای انتخابات را از جهت اجماع و انسجام جبهه انقلاب برای  ۱۴۰۰ یک امر لازم می دانند. با این وجود برخی طرفداران آیت الله رئیسی اخیر تلاش دارند که با ارتباط با برخی از مراجع عظام تقلید از آنها درخواست کنند که ورود آیت الله رئیسی به انتخابات ریاست جمهوری را بر او به نوعی تکلیف و مطالبه کنند. این بخش از طرفداران آیت الله رئیسی معتقدند که در صورت مطالبه مراجع عظام تقلید، آیت الله رئیسی به نوعی مکلف به حضور در انتخابات خواهد شد. لازم به ذکر است که عموما مراجع عظام تقلید به صورت آشکار و علنی دعوت و حمایت از چهره ای خاص و مشخص تاکنون در دوره های مختلف ریاست جمهوری نداشته‌اند.

چند درصد مردم فعالیت موشکی و هسته‌ای را به نفع کشور می دانند؟

براساس آخرین نظرسنجی صورت گرفته شده ۷۸ درصد از مردم جامعه فعالیت موشکی و هسته ای را به نفع کشور دانسته‌اند و ۱۲ درصد هم گفته‌اند که به نفع کشور نمی دانیم.

  23 بهمن 1399
بخش : اخبار داغ / داخلی
کد خبر: 80290
تگ ها :

sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز