نیروهای جمهوری آذربایجان به شیعیان حمله کردند

رسانه‌های خبری از حمله چندروز گذشته نیروهای امنیتی جمهوری آذربایجان به شیعیان منطقه نارداران در اطراف پایتخت این کشور خبر دادند.

رسانه‌های خبری از حمله چند روز گذشته نیروهای امنیتی جمهوری آذربایجان به شیعیان منطقه نارداران در اطراف پایتخت این کشور خبر دادند.

بر اساس این گزارش،  نیروهای امنیتی جمهوری آذربایجان با حمله به شیعیان منطقه نارادان در حومه باکو  ۱۴ نفر رال دستگیر کردند که در بین آن‌ها «طالح باقرزاده» مشاهده می‌شود. گفته می‌شود در جریان این زدو خورد ۲ تن از نیروهای امنیتی و ۴ شیعه منطقه کشته شدند.

دادسرای منطقه نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که  باقرزاده «ذوالفقار  میخاییلف» و «ابوالفضل بوندایف» ودر پی نشر احکام شیعه ّرامده و با ایجاد جنبشی در پی عضو گیری برآمده بودند.

به دنبال وقوع این حادثه اهالی منطقه با تجمع در مسجد شهر خود خواهان آزادی سریع دستگیر شدگان شدند.

یکی از معترضین در این باره گفت: « این نیروهای امنیتی بودند که به مردم بی سلاح شلیک کردند .»

رسانه‌های خبری مدعی شدند  اهالی منطقه نارادان  از هواداران جمهوری اسلامی ایران بوده  و به شدت مخالف نظام سکولار حاکم هستند و بانوان و دختران منطقه با حجاب محلی و چادر در اجتماعات ظاهر می‌شوند.

  9 آذر 1394
بخش : بین الملل / جهان اسلام
کد خبر: 50488
مرجع: فارس
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

ساجدنیوز نسخه اندروید تلگرام ساجدنیوز