بیانیه پایانی سی و نهمین نشست شورای همکاری خلیج فارس

نشست شورای همکاری خلیج فارس,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس بیانیه پایانی سی و نهمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس را قرائت کرد.

به نقل از النشره، دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس بیانیه پایانی سی و نهمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس را قرائت کرد.

 

وی تاکید کرد: مخاطرات، اهمیت همبستگی شورای همکاری خلیج فارس در برابر چالشهای منطقه را بیشتر می کند. رهبران شورای همکاری بر همکاری و وحدت صفوف میان اعضا با توجه به ارزش و تاریخ و سرنوشت مشترک و هدف واحد تاکید دارند.

 

الزیانی اعلام کرد: شورای همکاری دستاوردهای مهمی به دست آورده است. چالشهای جدید تقویت کار مشترک را ایجاب می کند. تقویت امنیت و ثبات در منطقه اولویت کشورهای شورای همکاری است.

 

وی خواستار رفع همه موانع در مسیر تکمیل روند بازار مشترک و اتحادیه گمرکی، فرماندهی نظامی یکپارچه و آکادمی خلیج فارس برای مطالعات راهبردی و امنیتی شد و تاکید کرد: نقش محوری کشورهای شورای همکاری در صیانت امنیت منطقه و مقابله با تفکر افراطی از طریق تاکید بر تنوع و احترام به حقوق بشر ضروری و مهم است.

 

در بیانیه پایانی که الزیانی آنرا قرائت کرد اعلام شده است: رهبران شورای همکاری بر اقدام مشترک برای غلبه بر پدیده تروریسم تاکید کردند. درباره رویکرد سیاست خارجی واحد شورای همکاری و حمایت از موضوع فلسطین و وحدت صف فلسطینی و کمک به ملت یمن توافق شد.

 

دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس تاکید کرد: شورا بر انتخاب فرمانده برای فرماندهی نظامی یکپارچه شورای همکاری توافق کرد. شورا بر اهمیت همکاری با بخش خصوصی و تسهیل ترانزیت میان کشورهای عضو تاکید کرد. شورا بر تقویت و تحکیم اقدام مشترک تاکید کرد و اهمیت قدرت و همبستگی  و وحدت شورای همکاری را مورد توجه قرار داد و آنرا مهم دانست.

 

الزیانی اعلام کرد که امارات میزبان نشست بعدی شورای همکاری خلیج فارس خواهد بود.

  18 آذر 1397
بخش : بین الملل
کد خبر: 68336
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

صیدنیوز