شکایت خانواده ترامپ از برادرزاده رئیس جمهور آمریکا
ترامپ: از اقدامات معترضان جلوگیری می‌کنم/ توئیتر باز هم پیام ترامپ را سانسور کرد

دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
ترامپ خطاب به معترضان آمریکایی گفت: آن ها از تاریخ و ارزش‌های آمریکایی ما متنفر هستند.

رییس جمهوری ایالت متحده آمریکا در تلاش برای بهره برداری از اعتراضات سراسری کشورش در راستای منافع سیاسی خود، سه شنبه در کارزار انتخاباتی ایالت آریزونا متعهد شد تا از اقدام "اوباش جناح چپگرا" برای کشاندن آمريکا به سمت هرج و مرج جلوگیری کند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، دونالد ترامپ که نخستین گرد‌هم‌آیی انتخاباتی او پس از پاندمی کرونا (corona) شنبه در شهر تالسا در ایالت اکلاهاما برگزار شده بود و تنها تعداد کمی از حامیانش حاضر بودند و همین ضعف کمپین او را نمایان کرد، در برابر هوادارانش در فینیکس آریزونا با تأکید بر "برقراری نظم و قانون" حاضر شد.

 

ترامپ با اشاره به معترضانی که دوشنبه شب سعی داشتند تا مجسمه اندرو جکسون، هفتمین رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا را مقابل کاخ سفید به زیر بکشند و همینطور اقدام معترضان در سیاتل و تشکیل یک "منطقه خودمختار" بعنوان دلایلش برای ماندن در مقام ریاست جمهوری، به جای انتخاب جو بایدن دموکرات در انتخابات سوم نوامبر تأکید کرد.

 

دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

وی اظهار‌کرد: این رفتار یک جنبش سیاسی مسالمت آمیز نیست. این رفتار خودکامه ها و دیکتاتورها و مردمی است که به کشورشان علاقه ندارند.

 

در همین حال، خارج ار محل سخنرانی ترامپ در کلیسای دریم سیتی، نیروهای پلیس صدها تن از معترضان را که تحت عنوان "منطقه سخنرانی آزاد" تجمع کرده بودند، با خشونت متفرق می کردند.

 

دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

پلیس فینیکس پس از آنکه معترضان بستن یک خیابان را شروع کردند، این اعتراضات را یک تجمع "غیرقانونی" دانست. عکاس خبرگزاری رویترز که در صحنه حاضر بود، گفت بعد از آن، پلیس ضد شورش نارنجک صوتی که جزء تجهیزات نظامی برای کنترل جمعیت است، پرتاب کرد تا معترضان را از این کلیسا دور کند.

 

دونالد ترامپ بابت نزدیکی به رهبرانی چون کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه مورد انتقاد است. وی همچنین با انتقاد بسياري از آمریکایی ها بابت نحوه مدیریت اعتراضات به مرگ جورج فلوید، شهروند آمریکایی سیاه پوست بدست پلیس مینه سوتا روبرو است.

 

دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه اظهار‌کرد: آن معترضانی که علیه نابرابری نژادی و وحشیگری پلیس اعتراض می کنند "از تاریخ ما متنفر هستند."

 

 وی افزود:آنها از ارزش های ما تنفر دارند و آنها از هر آنچه ما بعنوان آمریکایی به آن می بالیم، متنفر هستند. ما مقابل قلدری های جناح چپگرا سر خم نمی کنیم.

 

رییس جمهوری آمریکا همینطور سه شنبه شب بار دیگر از طرح رای گیری ایمیلی برای انتخابات نوامبر انتقاد کرد.

 

دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

وی خطاب به حاضران در فینیکس گفت: این ها جزء فاسدترین انتخابات در تاریخ این کشور خواهد بود. چنانچه رأی گیری از طریق ایمیل در انتخابات های آینده آمریکا مجاز شود، چه کسی تمام این رای ها را خواهد گرفت؟ فکر کنید! اگر آمریکا در حین دو جنگ جهانی توانست انتخابات های عادی برگزار کند، پس دلیلی ندارد که فکر کنیم راهی برای برگزاری امن انتخابات، به صورت حضوری، در دوران کرونا (corona) وجود ندارد.

 

ترامپ که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به سختی در آریزونا پیروز شد، سعی دارد تا جایگاه خودش را در این ایالت محکم کند، بالاخص این که جدید ترین نظرسنجی ها نشان می‌دهند که جو بایدن مقابل این رییس جمهوری جمهوری خواه پیشتازی می کند.

 

دونالد ترامپ اندکی پیش از سخنرانی خود از بخشی از دیوار ساخته شده در امتداد مرز مکزیک در سن لویی آریزونا بازدید کرد. ترامپ همینطور روی پلاکی که نشان می داد ۲۰۰ مایل از دیوار ساخته شده است، امضاء زد. وعده ساخت دیوار در مرز مکزیک جزء مواردی بود که ترامپ را سال ۲۰۱۶ به سوی کاخ سفید سوق داد.

 

دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

رییس جمهوری آمریکا و همراهانش نگرانی ها در مورد برگزاری گردهمایی های انتخابات در بحبوحه پاندمی کرونا را کم اهمیت نشان می دهند. وی سه شنبه خطاب به حاضران گفت که این ویروس با اسامی بسياري شناخته می شود من جمله "آنفلوانزا کونگ" که بعنوان عبارتی توهین آمیز مورد انتقاد قرار گرفت. این نام به هنرهای رزمی چینی اشاره دارد.

 

***

 

یک توئیت دیگر ترامپ سانسور شد

تسنیم نوشت: توئیتر شب گذشته اعلام‌کرد که یک توئیت دیگر رییس جمهور آمریکا را که در آن معترضان آمریکایی به قتل «جرج فلوید» را تهدید کرده بود، سانسور کرد.

 

دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

توئیتر این پیام ترامپ را «ترویج خشونت» خواند و تأکید کرد که «این توئیت قواعد توئیتر را به علت ترویج خشونت نقض می کند».

 

پس از این اقدام توئیتر، پیام ترامپ در بخش سانسور شده حساب کاربری او نمایش داده نمی شود.

 

اختلافات رییس جمهور آمریکا با شرکت توئیتر بعد از آن بالا گرفته که ترامپ اخیرا این رسانه اجتماعی را به دخالت در روند انتخاباتی ۲۰۲۰ متهم کرده است.

 

ترامپ ماه گذشته یک فرمان اجرایی را امضاء کرد که به موجب آن، بعضی حمایت های قانونی و حقوقی از این شرکت لغو می شود.

 

***

 

تلاش خانواده ترامپ برای جلوگیری از انتشار یک کتاب افشاگر دیگر

ایرنا نوشت: خانواده ترامپ از «مری ترامپ» برادرزاده دونالد ترامپ رییس جهوری آمریکا شکایت کرد تا مانع از انتشار کتاب افشاگر وی شود.

 

به گزارش چهارشنبه شبکه سی. ان. ان، «رابرت اس. ترامپ» برادر کوچک رییس جمهوری آمریکا در شکایتنامه خود مدعی شده است که مری ترامپ توافقنامه عدم افشای اطلاعات محرمانه را در کتابش نقض کرده است.

 

این توافقنامه چندین سال پیش و در جریان تقسیم ارث خانوادگی امضا شده بود.

 

دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

کتاب مری ترامپ «زیاد و ناکافی: چگونه خانواده من خطرناک‌ترین مرد دنیا را ایجاد کرد» نام دارد و قرار است یک ماه دیگر منتشر شود.  

 

به نوشته دیلی بیست، یکی از افشاگری‌های جنجالی دختر فِرِد - برادر متوفی دونالد ترامپ- نقش وی در تهیه گزارش افشاگرانه از فریبکاری‌های مالیاتی ترامپ و برملا ساختن دریافت بیش از ۴۰۰ میلیون دلار (به ارزش روز) از شرکت ساختمان‌سازی پدرش است.

 

برادرزاده ترامپ در این کتاب فاش می‌سازد که اظهارنامه مالیاتی پدرش و دیگر اسناد محرمانه خانوادگی را در اختیار نیویورک‌تایمز قرار داده بود.

 

«سیمون اند شوستر» ناشر این کتاب اعلام کرد که این کتاب «تاریخ تاریک این خانواده» را افشا می‌کند و نشان می‌دهد که «عموی وی چگونه به مردی تبدیل شد که اینک بهداشت جهانی، امنیت اقتصادی و بافت اجتماعی را تهدید می‌کند».

 

کتاب مری ترامپ در حالی منتشر خواهد شد که «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا بتازگی کتابی افشاگر درباره رییس جمهوری این کشور منتشر کرده است.

 

کتاب جدید جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ با عنوان «اتاق اتفاق» به دلیل انتشار در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ این کشور و افشاگری‌ها در باره رئیس جمهوری آمریکا بسیار خبرساز شده است. وی در بخش نخست این کتاب، ترامپ را فردی سست عنصر و تحت تأثیر افراد دیگر در اوایل ورود به کاخ سفید توصیف می‌کند.

 

 

  4 تیر 1399
بخش : بین الملل
کد خبر: 76649
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز