رئیس‌جمهور ونزوئلا از برگزاری رفراندوم برای استعفایش گفت/ ایران همچنان حامی ونزوئلا

رئیس‌جمهوری ونزوئلا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
رئیس‌جمهوری ونزوئلا پیش از این گفته بود در صورت ضرورت برای گفت‌وگو با دونالد ترامپ آمادگی دارد اما افزود که این گفت‌وگو باید بر پایه احترام باشد.

رئیس‌جمهوری ونزوئلا از آمادگی برای برگزاری رفراندومی با موضوع استعفای خود در ۲۰۲۲، در صورتی که حامیان این مساله بتوانند به تعداد کافی امضا جمع‌آوری کنند، خبر داد. 

 

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا شامگاه چهارشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: روز ۱۰ ژانویه ۲۰۲۲ احتمال دارد آغاز جمع‌آوری امضا به نفع برگزاری رفراندوم اتمام حکم ریاست جمهوری مادورو باشد. حامیان این ایده باید به خیابان‌ها بروند و از مردم ونزوئلا امضا جمع‌آوری کنند.

 

وضعیت سیاسی در ونزوئلا در ژانویه ۲۰۱۹ دستخوش تحولاتی شد؛ زمانی که خوان گوآیدو، قانونگذار اپوزیسیون ونزوئلا به صورت غیر قانونی خود را "رئیس‌جمهوری موقت" این کشور آمریکای لاتین معرفی کرد. ایالات متحده و بیشتر کشورهای آمریکای لاتین از گوآیدو حمایت کردند، در حالی که روسیه، چین و ترکیه و دیگر کشورها همچنان حامی مادورو هستند.

 

نیکولاس مادورو واشنگتن را به تلاش برای سرنگونی دولتش به منظور کنترل ذخایر نفتی ونزوئلا متهم می‌کند.

 

رئیس‌جمهوری ونزوئلا پیش از این گفته بود در صورت ضرورت برای گفت‌وگو با دونالد ترامپ آمادگی دارد اما افزود که این گفت‌وگو باید بر پایه احترام باشد. در حالی که رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید تنها در شرایطی حاضر به گفت‌وگو با این رهبر ونزوئلاست که موضوع بحث کناره‌گیری او از قدرت باشد.

 

موسوی: ایران و ونزوئلا در مقابله با تحریم‌های آمریکا ثابت‌قدم هستند

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، تاکید کرد که ایران و ونزوئلا در مقابله با تحریم‌های آمریکا ثابت‌قدم هستند.

 

سیدعباس موسوی بامداد روز پنجشنبه در توییتی نوشت: «اقدام عاجزانه آمریکا علیه اشخاص ایرانی - شبیه آنچه توسط وزیر امور خارجه پامپئو که بعنوان وزیر نفرت هم شناخته می‌شود اعلام شد - تنها نشانگر شکست سخت آن چیزی است که "فشار حداکثری" خوانده می‌شود. به‌رغم فشار آمریکا، ایران و ونزوئلا در مقابله با تحریم‌های غیرقانونی آمریکا ثابت‌قدم هستند.»

  5 تیر 1399
بخش : بین الملل
کد خبر: 76666
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز