پخش اخبار بی‌بی‌سی در چین ممنوع شد

سازمان های پخش کننده پکن، به علت انتشار گزارشات نادرست در مورد چین، پخش اخبار شبکه بی‌بی‌سی را در این کشور ممنوع کردند.

به نقل از گلوبال تایمز، اداره ملی رادیو و تلویزیون (NRTA) چین اعلام کردند برخی گزارش های بی بی سی در مورد چین رعایت صحت مطالب و بی طرفی در خبرنگاری را نقض می کند.

ناظران چین می گویند که بی بی سی به "شایعه ساز" مبدل شده است که به عمد در مورد چین سیاه نمایی می کند و تصمیم برای توقف پخش این شبکه پیامی واضح مبنی بر آن است که چین اخبار جعلی را نمی پذیرد.

وانگ سیکسین استاد حقوق در دانشگاه ارتباطات چین گفت: تعلیق پخش اخبار جهانی بی بی سی به این معنی است که نمی توان آن را در هیچ جای سرزمین اصلی چین دریافت کرد، زیرا چین دیگر خدمات به شرکت پخش ارائه نمی دهد.

وانگ افزود: بی بی سی اهداف ضد چین خود را پنهان نمی کند و از متخصص ضدچینی برای تحقیق و گزارشات ساختگی و تهمت زدن به چین استفاده می کند.

به گزارش گلوبال تایمز، گزارش های مغرضانه اخیر بی بی سی در مورد حاکمیت سین کیانگ و شهر ووهان منشا اولیه شیوع ویروس کرونا، انتقادات شدیدی را در چین به دنبال داشته است.

  23 بهمن 1399
بخش : بین الملل
کد خبر: 80296
تگ ها :

sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز