حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی:
فرهنگ ایثار و شهادت به برکت وجود خانواده‌های معظم شهدا زنده و پررنگ است

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فرهنگ ایثار و شهادت به برکت وجود خانواده‌های معظم شهدا زنده و پررنگ است و هرگز از بین نمی‌رود تا به کمک آن انقلاب اسلامی به دست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) سپرده شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی روز سه‌شنبه 22 اسفندماه در پنجمین کنگره ملی بزرگداشت روز شهید با گرامی داشت روز بزرگداشت شهدا گفت: در سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌فرمان امام خمینی (ره) در این کنگره در خدمت خانواده‌های معظم شهیدان پیش از انقلاب، شهیدان دفاع مقدس، شهیدان مدافع حرم و سایر شهدای انقلاب اسلامی هستیم.
وی افزود: در تاریخ هر ملتی روزهای بزرگ، پرخاطره و استثنایی وجود دارد. روز 22 اسفند نیز روزی استثنایی است، زیرا امام خمینی (ره) با دید وسیع خود دستور تأسیس بنیادی را دادند که سال‌های بعد اهمیت آن بیش‌ازپیش مشخص شد و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با دستور ایشان در قانون این نهاد ذکر شد تا این فرهنگ همواره باقی بماند، زیرا این فرهنگ که برگرفته از عاشورای حسینی (ع) است، نجات‌بخش کشور و انقلاب ما خواهد بود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بابیان این‌که توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، عامل پیروزی و سعادت کشور است تصریح کرد: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در این زمینه، از ابتدای شروع به کار در بنیاد، نسبت به توسعه فرهنگ ایثار شهادت در کشور به روش‌های مختلف اقدام کرده‌ایم که بر آشنایی مردم با 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا سالانه افزایش‌ یافته است.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به بیان خاطره‌ای پرداخت و گفت: وقتی با دکتر روحانی به دیدار خانواده شهیدان سجادی که 4 فرزند خود را تقدیم انقلاب کرده‌اند رفته بودیم، مادر خانواده می‌گفت به مقام معظم رهبری بگویید من 2 پسر دیگر دارم و آماده‌ام تا آن‌ها را نیز تقدیم انقلاب کنم. این فرهنگ نشات گرفته از عاشورا و امام حسین (ع) است که بعد 1400 سال نتوانسته‌اند آن را از بین ببرند و دشمنان ایران اسلامی توان درک واقعیت این فرهنگ را ندارند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران اسوه‌های صبر و مقاومت هستند، گفت: ما دارای حدود 230 هزار شهید گلگون‌کفن هستیم که 190 هزار شهید مربوط به دوران دفاع مقدس، 17 هزار شهید ترور، 3 هزار شهید پیش از انقلاب و سایر شهدا مانند شهدای مدافع حرم، منا، حله و هسته‌ای هستند.
معاون رییس جمهور افزود: در کشورمان 8 هزار و 232 خانواده 2 شهید، 639 خانواده 3 شهید، 106 خانواده 4 شهید و 56 خانواده 5 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند. فرهنگ ایثار و شهادت به برکت وجود همین عزیزان زنده و پررنگ است و هرگز از بین نمی‌رود تا به کمک آن انقلاب اسلامی به دست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) سپرده شود. مقام معظم رهبری همواره تاکید می‌کنند این فرهنگ باید در جامعه زنده بماند و وظیفه ما به خصوص فرزندان شهدا و ایثارگران است که راه شهدا را ادامه دهند.
گفتنی است در این مراسم که در سالن حوزه هنری برگزار شد، با حضور آیت‌الله محمد محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری از خانم اعظم سالاری همسر شهید عبدالله اسکندری، خانم اقدس صدوق فرزند شهید آیت‌الله صدوق گلپایگانی، خانم حلیمه ابراهیمی همسر شهید عبدالرسول زرین، خانم زهرا حمیدی فرزند شهید عباس حمیدی، همسر شهید محمود تویسرکانی و مادر شهید محسن تویسرکانی، خانم عفت سلطانی مادر شهیدان مجید و حمید ابراهیمی ورکیانی و همسر شهید حسن ابراهیمی ورکیانی، خانم صغرا نان پرداز مادر شهیدان محمدرضا و محمودرضا حقیقی، خانم ام‌البنین حسینی همسر شهید علیرضا توسلی، خانم منصوره کرمی همسر شهید مسعود علی محمدی، خانم زهرا ملازهی همسر شهید عمر ملازهی و آقای اصغر قیطاسلو پدر شهید محسن قوطاسلو تقدیر به عمل آمد.

  22 اسفند 1396
بخش : ایثاروشهادت
کد خبر: 62152
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز صیدنیوز