کمالوندی: تحقیقات و ساخت پیشران های هسته ای به صورت جدی پیگیری می شود

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , کمالوندی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: تحقیقات و ساخت پیشران های هسته ای با برنامه پیش بینی شده و منابعی که دیده شده است به صورت جدی پیگیری می شود. 

بهروز کمالوندی روز دوشنبه در گفت وگویی درباره آخرین وضعیت تحقیقات در مورد پیشران های هسته ای و ساخت راکتورهای کوچک برای برق هسته ای افزود: در مورد پیشران گزارشی به وزارت امورخارجه فرستادیم که قرار است به زودی وزارت امورخارجه در قالب گزارش های سه ماه آن را به مجلس ارائه دهد.

 

وی ادامه داد: در آن گزارش ها اشاره کردیم که بر اساس اظهاریه پروتکلی کد اصلاحی 3.1 کشور عضو آژانس در زمانی که تصمیم می گیرد یک کار هسته ای را که در آن مواد هسته ای به کار می رود و در حوزه چرخه سوخت است را انجام دهد باید آن را به آژانس اطلاع دهد.

کمالوندی ادامه داد: این کار انجام شده و این موضوع در گزارش سه ماهه ما هم آمده که به مجلس نیز ارایه خواهد شد و به آژانس هم کتبی اطلاع داده ایم و کار را در این زمینه شروع کردیم و به موازات پیشرفت هایی که هست اطلاع و گزارش می دهیم.

 

سخنگوی سازمان انرژی اتمی یادآور شد: البته باید این را بدانیم که بحث پیشران های هسته ای یک موضوعی برای الان، یک ماه و شش ماه نیست و سالها زمان می برد اما مهم این است که این کار به صورت جدی و برنامه ریزی شده دنبال شود.

 

وی تاکید کرد: این کار با برنامه پیش بینی شده و منابعی که دیده شده به صورت جدی پیگیری می شود و در مواقع لزوم برای عموم اطلاع رسانی خواهد شد.

  25 دی 1396
بخش : مدافعین حرم / سیاسی
کد خبر: 61380
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز